Brawo
 

Uczniowie   ZSP w Paleśnicy od kilku lat systematycznie na okres Bożego Narodzenia  prezentują dla środowiska różnorakie  przedstawienia tematycznie związane z tym świętem. Raz  są  to tradycyjne Jasełka innym razem   przestawienie okolicznościowe.
W tym roku  grupa uczniów postanowiła zainscenizować  fragmenty  „Opowieści  Wigilijnej” K. Dickensa.   Szkolna adaptacja wprowadziła  zebranych w tajemniczy świat  głównego bohatera – skąpca Scroog’a  zmieniającego się pod wpływem Świąt Bożego Narodzenia.
Ciekawa inscenizacja  s. Elizy, dobra gra aktorska uczniów ,opracowane przez Panią J. Soskę  odzwierciedlające epokę  dekoracje  spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem widzów.
W drugiej części tego niedzielnego popołudnia  w szkole  na  scenie  prezentowały się dzieci  w przeglądzie  kolęd i pastorałek.
Do przeglądu zgłosiło się kilkudziesięciu wykonawców w wieku  3-11 lat, którzy wykonywali  piękne nasze tradycyjne kolędy oraz wesołe pastorałki. Dzieci przygotowane do występów przez rodziców, dziadków, wychowawców  śpiewały z dużą ekspresją i wdziękiem , za co zostały nagrodzone brawami  od widzów i upominkami od  szkoły.

Sylwester Gostek

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.