Logo 1
 

altOrganizatorzy festynu, wymyślając nazwę imprezy - „Lato dzieciom”, liczyli chyba na to,alt że ta słoneczna zazwyczaj i gorąca pora roku będzie dla milusińskich łaskawa i aura nie sprawi figla. Stało się inaczej, jednakże piknik przygotowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn nie został odwołany, w popołudnie 24 lipca br. w Zielonej Świetlicy bawili się rodzice ze swoimi pociechami.
Przywitał ich konferansjer-klaun. Janusz Ogonek powymyślał i prowadził konkursy z nagrodami ufundowanymi przez licznych i hojnych sponsorów. Plac zabaw zabezpieczali zaprzyjaźnieni strażacy z Zakliczyna, prezentujący swój znakomity sprzęt ratowniczy.
- Dzięki szczodrości darczyńców, na organizację pikniku z własnej puli wydaliśmy zaledwie kilkaset złotych. To cieszy, jesteśmy od lat zaprzyjaźnieni z wieloma firmami, stąd od strony finansowej festyn jest zawsze na plusie - zapewnia Zofia Pawłowska, pełnomocnik burmistrza, organizator festynu.
Faktycznie: nie zabrakło upominków, słodyczy i napojów, a do stoiska z watą cukrową ustawiła się długa kolejka. Drużyny młodzieżowe w siatkówce plażowej i dorosłych w piłce nożnej także otrzymały upominki.

altZ racji Święta Policji, przypadającego akurat w ten dzień, zaproszeni goście w mundurach przeprowadzili konkurs z wiedzy o ruchu drogowym. Niezastąpieni funkcjonariusze, od lat uczestniczący w przeróżnych piknikachalt organizowanych w naszej gminie - asp. sztab. Agnieszka Seyrlhuber i b. rzecznik tarnowskiej policji asp. sztab. Andrzej Sus - odpytywali małych uczestników ruchu drogowego, nagradzając wszystkich bystrzaków. Dodatkowo rozegrano mecz piłki nożnej na boisku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pomiędzy policjantami (w ich składzie burmistrz Jerzy Soska!) a nowicjuszami pod wodzą o. Grzegorza z zakliczyńskiego klasztoru Franciszkanów. Zacięte spotkanie, sędziowane przez Roberta Kraja,  zakończyło się... zaledwie kilkoma bramkami więcej (hmm...) na rzecz mundurowych, występujących, a jakże, w niebieskich kostiumach.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.