baner 5
 

altBurmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn
W nawiązaniu do mojego pisma z dnia 2 września br. do Narodowego Funduszu Zdrowia (kopię wraz z załącznikami przesłałem Panu Burmistrzowi) pragnę poinformować, iż moje starania o zwiększenie kontraktu, a więc działanie na rzecz mieszkańców gminy, nie przyniosły efektu.
Początkowo liczyliśmy, iż NFZ dokona stosownych korekt kontraktu na koniec I kwartału, potem - po półroczu, że zostanie przeprowadzona jakakolwiek analiza wykonań tegorocznych (w odniesieniu do poziomu kontraktów w latach ubiegłych, bo to odzwierciedla w pewnym stopniu zapotrzebowanie na usługi stomatologiczne w naszej gminie) - niestety, do tego nie doszło.

W dniach 1 i 8 września br. odbyłem dwie rozmowy w tej sprawie z Dyrektor Hulską (Delegatura MOW NFZ w Tarnowie), która stwierdziła, że skoro nie napływają żadne skargi od władz samorządowych i mieszkańców to uważa, że wszystko jest w porządku.
W związku z narzuconym przez NFZ limitem w zakresie świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży tegoroczny kontrakt wykonałem, a tzw. „nadwykonania” obejmują już okres do końca marca 2012 roku (na marginesie mówiąc, nawet nie znam wysokości kontraktu na 2012 r.). W zakresie świadczeń dla dorosłych także nie powinienem przyjmować planowych pacjentów, będą przyjmowani wyłącznie pacjenci z bólem.
Pacjentów kierujemy do najbliższych placówek posiadających kontrakt z NFZ (Janowice, Domosławice, Wojnicz), jednak jak się dowiadujemy, w tych placówkach również kończą się kontrakty.
Zwracam uwagę, że w pismach do NFZ odniosłem się do finansowania tzw. „nadwykonań”. Były one zapłacone poniżej kosztów wykonania świadczeń, co spowodowało, że za rok 2010 mój zakład poniósł stratę ok. 30 tys. zł.
Nie rozumiem polityki NFZ w zakresie poziomu świadczeń stomatologicznych dla mieszkańców gminy Zakliczyn. Ubiegłoroczne konkursy najpierw zaowocowały likwidacją dwóch gabinetów dentystycznych (Paleśnica, Filipowice), a potem sztucznie określonym, zaniżonym poziomem finansowania, zwłaszcza w porównaniu z sąsiednimi gminami.
Ze swojej strony dołożyliśmy starań, aby przywrócić normalne funkcjonowanie służby zdrowia w zakresie stomatologii. Nie przyniosły jednak one żadnych efektów.

Z poważaniem
lek. med. Roman Batko
dyrektor NZOZ Centrum Stomatologii w Zakliczynie

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.