Logo 2
 

alt

9 października br. będziemy głosować w wyborach parlamentarnych. Dziewięć lokali Obwodowych Komisji Wyborczych czynnych będzie w godzinach od 7:00 do 21:00.

- W wyborach do Sejmu RP wyborca otrzymuje kartę do głosowania w kolorze białym. Głosować można tylko na jedną listę kandydatów na posłów stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy. Postawienie znaku „X” w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list lub niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu - wyjaśnia Janusz Krzyżak, sekretarz gminy.

W wyborach do Senatu RP wyborca otrzymuje kartę do głosowania w kolorze żółtym. Głosować można tylko na jednego kandydata na senatora stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata, na którego wyborca głosuje. Postawienie znaku „X” więcej niż w jednej kratce lub niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.
Instrukcja głosowania zapisana będzie na kartach do głosowania. Cisza wyborcza rozpoczyna się 24 godziny przed dniem wyborów.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.