Baner 4
 

altSzkoła Podstawowa im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej we wrześniu bieżącego roku przystąpiła do konkursu pod nazwą „Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły poprzez korzystanie przez dzieci z elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. W ramach tego konkursu w bieżącym roku szkolnym z inicjatywy dyrektor Małgorzaty Jaszczur-Rogowskiej i rodziców uczniowie klas „0”-VI zostali wyposażeni w kamizelki i elementy odblaskowe.alt
W czasie trwania programu „Odblaskowej Szkoły” uczniowie wzięli udział w ogólnoszkolnym konkursie plastycznym „Jestem widoczny i bezpieczny na drodze” - ogólnoszkolnym konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, ponadto przygotowali gazetki ścienne promujące bezpieczeństwo na drodze. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zorganizowano wycieczkę rowerową dla uczniów posiadających uprawnienia, wyposażonych w kamizelki i elementy odblaskowe. Ponieważ faściszowska szkoła znajduje się przy bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej, nasi uczniowie, idąc do szkoły i wracając do domu, poruszają się w kamizelkach odblaskowych. Kamizelki i inne elementy odblaskowe używane są także podczas przejazdów dzieci rowerami.

altW realizację zadań zaangażowani są wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej. Szkolnym koordynatorem akcji jest Bożena Głowacka. altOrganizatorzy konkursu to: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, małopolski Urząd Wojewódzki, małopolski Urząd Marszałkowski. Patronat honorowy objęli: Wojewoda Małopolski - Stanisław Kracik, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Roman Ciepiela, Małopolski Komendant Wojewódzkiej Policji – insp. Andrzej Rokita, Małopolski Kurator Oświaty – Aleksander Palczewski.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.