baner 5
 

altDzisiaj w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa na realizację Zakliczyńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W wyniku drugiego przetargu najniższą cenę zaoferowała zakliczyńska firma Mel-Dróg, specjalizująca się w robotach wodno-melioracyjnych, drogowych i budowlanych.
Stosowną umowę, opiewająca na blisko 2 mln zł, podpisali w Magistracie burmistrz Jerzy Soska, skarbnik gminy Urszula Nowak i inż. Alfred Czuba. Zadanie zostanie wykonane w trybie „zaprojektuj i buduj”. Do końca tego roku sporządzona zostanie dokumentacja, w przyszłym, z terminem realizacji do końca 2013 roku, rozpoczną się prace budowlane i adaptacyjne przestrzeni przy ul. Grabina. Przy okazji inwestycji gmina pozyska dodatkowo chodnik przy tej ulicy, który sięgnie skrzyżowania dróg w okolicy przychodni dr Maruszak. Inż. Czuba wstępnie zadeklarował przeniesienie do ZSAG bazy swojej firmy, rzecz warta uwagi z racji ew. wykorzystania przez samorząd potencjalnego terenu inwestycyjnego przy ul. Kamieniec.
Zakres robót - szeroki: - Wykonamy drogi wewnętrzne, chodniki, kanalizacje sanitarną i burzową, ponadto telekomunikacja, wodociąg i gaz. Będziemy konsultować, na życzenie mieszkańców pobliskich osiedli, fazę projektowania, dokładnie im pokażemy jak będzie przebiegał np. chodnik, żeby uniknąć wejścia komuś na posesję, będziemy wsłuchiwać się w te głosy doradcze - zapewnia właściciel Mel-Drógu. - Potem nastąpi wykonawstwo tego, co zostanie zaprojektowane. Myślę, że podołamy temu zadaniu. Mam dostateczną ilość sprzętu i wykwalifikowanej kadry, wykonujemy też inne zadania, ale damy sobie radę - dodaje inż. Czuba.

Ostatnie dwa równoległe, najistotniejsze zlecenia to roboty na Ropie w Jaśle i udrożnienie potoku w gminie Pleśna. Podobne prace wykonują pozostałe ekipy Mel-Drógu w Nowym Sączu, Bochni i Szynwałdzie.
W drugim przetargu wystartowało 12 firm budowlanych z Małopolski i Śląska. Najwyżej oceniono wspomnianą firmę z Zakliczyna.
- Zadecydowała dobrze przygotowana dokumentacja - mówi burmistrz Jerzy Soska - no i najniższa cena. Przeprowadziliśmy dwa przetargi, ten drugi doszedł do skutku, Mel-Dróg okazał się firmą, która zaoferowała najkorzystniejsze warunki wybudowania Zakliczyńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Wykona zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, ma własny zespół projektowy, złożony z pracowników „Inwestprojektu”, firmy, która projektowała nam wodociąg w Zakliczynie. Już od najbliższego poniedziałku zabieramy się do pracy, ustaliliśmy terminarz spotkań roboczych, będziemy się spotykać co dwa tygodnie z projektantami. Zakładamy, że do końca tego roku otrzymamy kompletną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę. W przyszłym roku nastąpi wykonawstwo tej inwestycji.
Gmina otrzymała 80-procentową dotację do kosztów kwalifikowanych zadania.
- To spory zastrzyk finansowy. Był to główny powód, dla którego samorząd podjął się realizacji Zakliczyńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, bez wsparcia środków unijnych, dotacji zewnętrznych, niemożliwa byłaby realizacja tego przedsięwzięcia - uważa Jerzy Soska.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.