Brawo
 

W majowym wydaniu Głosiciela aż cztery wywiady.
Jeden z nich podzielony na dwie części. Spektakularnymi inwestycjami w Wesołowie pochwali się Henryk Lasota, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i wieloletni sołtys tej naddunajeckiej wsi.

altNatura 2000: ekologiczna szansa dla Wesołowa

- Planujemy przyłączyć ok. 75 domów. To bardzo dużo, dlatego ten projekt był sensowny, chcemy, żeby się wszyscy podłączyli. Koszt całej inwestycji (wraz z rozbudową oczyszczalni) wyniósł ok. 7 milionów złotych. Oczyszczalnia pracuje już pełną parą, po jej uruchomieniu zaczęły się prace przy sieci w Wesołowie, teraz z niecierpliwością czekamy do lipca na możliwość korzystania z kolektorów.

W drugiej części rozmowy, która ukaże się w wydaniu czerwcowym, porozmawiamy o efektownej, okazałej i funkcjonalnej świetlicy wiejskiej, której pozazdrościć może nam niejeden samorząd. Kto zaopiekuje się obiektem? Czytaj w Głosicielu.Chcemy wychowywać w duchu wartości i patriotyzmu
w rozmowie z Ewą Nijak - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Szkoły we Wróblowicach dowiadujemy się, jaki patent na poprowadzenie wróblowickiej szkoły poaltsiada ta nowo powołana organizacja pozarządowa

- Stowarzyszenie ma możliwość pozyskiwania różnych środków. Składamy już pierwsze wnioski. Złożyliśmy list intencyjny do Fundacji Batorego na program „Równać szanse. Kolorowa Akademia”. Do 15 maja br. zostanie złożony wniosek do Fundacji Wspomagania Wsi, na Program „Pożyteczne wakacje”, następny do 1 czerwca do Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego - Konkurs „Fundusz Małych Grantów 2012” - bezpieczeństwo drogowe.


 

altPragnęłam się sprawdzić, ale zależało mi na opinii publiczności
tak uważa Iza Mytnik - wokalistka z Zakliczyna, finalistka programu X Factor

- Moim marzeniem było wystąpić na pierwszym castingu w Zabrzu przed jurorami i poczekać na reakcję publiczności, tam było 2 tys. ludzi, miejscowi, osoby towarzyszące itd. Chciałam się poddać takiej pierwszej ocenie, ale właśnie widowni. Jeśli mnie zaakceptują brawami, to znaczy, że mogę robić to dalej, że mogę śpiewać.

 

altDlaczego speedway? Ja to kocham!
zapewnia na naszych łamach Dawid Matura z Wesołowa - 15-letni adept tarnowskiej szkółki żużlowej Azotów Tauron, zajmująco i dojrzale opowiadający o swojej motoryzacyjnej pasji

- Od dawna interesowałem się techniką i motoryzacją. Po kilku kolejnych zawodach ligowych w Tarnowie postanowiłem spróbować swoich sił w sporcie żużlowym. Powiedziałem tacie, że też tak chciałbym jeździć. Spodobała mi się jazda na motocyklu żużlowym. Dużo o tym rozmawialiśmy w domu. Po jakimś czasie poszliśmy do trenera pana Mariana Wardzały i on zgodził się, bym zaczął trenować w szkółce żużlowej. Na początku wszystko mi wyjaśnił, tzn. technikę jazdy i inne elementy.

Ponadto w numerze: program Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów i najświeższe wiadomości z pomostu, mieszkania chronione w DPJ, podział miejskiej kasy, zaproszenie na jamneński Festiwal Piosenki Turystycznej „Pod Słońce”, Złote Gody u Ani, warsztaty z Polleschem, inne wydarzenia kulturalne oraz stałe rubryki.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.