baner 5
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_nopromil.jpgGmina Zakliczyn aktywnie włączyła się w kolejną edycję kampanii społecznej TRZEŹWA MAŁOPOLSKA „No Promil - No Problem”, której celem jest znaczące ograniczenie liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę, będąc pod wpływem alkoholu. Przypomnijmy, że na terenie naszego województwa w 2012 roku doszło do 184 wypadków i 663 kolizji spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. W zdarzeniach tych zginęło 14 osób, a rannych zostało 231 osób.

 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_np001.jpg9 października br. - przy współpracy Komisariatu Policji w Wojniczu, a także Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie - odbyła się kolejna akcja, podczas której policjanci badali trzeźwość kierowców, a uczniowie ZSP rozdawali ulotki, baloniki i informowali o zasadności kampanii trzeźwościowej. Jest to kolejny element, składający się na całość przedsięwzięcia.
Przypomnę, że 21 sierpnia br. na terenie gminy Zakliczyn odbył się happening, informujący o akcji, podczas którego grupa wolontariuszy promowała samokontrolę trzeźwości. Akcji towarzyszyła wizyta wolontariuszy w Urzędzie Miejskim, gdzie nagrano wywiad z zastępcą Burmistrza, a także wręczono certyfikat i materiały promocyjne, w tym deklaracje odpowiedzialnego świadka pasażera. b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_np002.jpg
Mam nadzieję, że działania podjęte w ramach kampanii Trzeźwa Małopolska na terenie gminy Zakliczyn, przyczynią się do zwiększenia wzrostu świadomości użytkowników dróg ukierunkowanej na jazdę z trzeźwym umysłem, jak również wpłyną na zmniejszenie negatywnego zjawiska nietrzeźwych kierowców na drogach naszego regionu.

Maria Dudek
Ambasador Kampanii Społecznej Trzeźwa Małopolska „No promil, no problem” w gminie Zakliczyn

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.