Brawo
 

altRobert Ogórek - prezesem, Jerzy Sowiński i Marek Słowiński - wiceprezesami, Kazimierz Świerczek - skarbnikiem i Mirosław Śledź - sekretarzem... To główna uchwała Walnego Zebrania KLubu Szachowego Jordan, dotycząca obsady zarządu klubu, działającego przy Zakliczyńskim Centrum Kultury, podjęta tuż po zakończeniu 7. Otwartych Mistrzostw Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Dotychczasowy prezes - Paweł Bober zrezygnował z ubiegania się o prolongatę prezesury.

Prócz zmian we władzach, zapowiada się też usankcjonowanie formuły działalności klubu. Pomysł powołania na jego bazie stowarzyszenia zarejestrowanego w Starostwie Powiatowym spotkał się z ciepłym przyjęciem burmistrza Soski i dyr. Dudzika z ZCK. Z chwilą rejestracji pojawi się szansa na pozyskiwanie środków na działalność zarówno z zewnątrz, jak i z budżetu gminy.

W mistrzostwach ZSP koordynowanych przez mgr. Mirosława Śledzia i działaczy Jordana wystartowało aż 25 zawodniczek i zawodników. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyr. ZSP mgr Anna Olszańska. W zawodach triumfowali: wśród panów w kat. open - 1. Jerzy Sowiński, 2. Paweł Bober, 3. Kazimierz Świerczek, wśród pań: 1. Agnieszka Kot, 2. katarzyna Świerczek, 3. Karolina Świerczek, najlepsi zawodnicy ZSP: 1. Mirosław Śledź, 2. Maciej Kraj, najlepsze zawodniczki ZSP: 1. Magdalena Bober, 2. Antonina Łazarz, 3. Karolina Ludwa. Nagrodę specjalną otrzymał Piotr Okoński.

W ceremonii uhonorowania najlepszych szachistów nagrodzono także zwycięzców Zakliczyńskiej Indywidualnej Ligi Szachowej, która prawdopodobnie od nowego roku zmieni swoją formułę. Najlepszym szachistą tegorocznej Ligi okazał się po raz kolejny Kamil Miczek. Kolejne miejsca przypadły Jerzemu Sowińskiemu i Robertowi Ogórkowi. Wśród juniorów pierwsze miejsce zajął Sławek Gilar.

Nowo wybrany prezes KSz Jordan, a zarazem sołtys Rudy Kameralnej, zapowiada stworzenie w świetlicy ZCK w swojej wsi centrum szachowego i promocję tej dyscypliny w samorządowych szkołach.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.