Logo 2
 

altŻeremie bobrowe pojawiają się tu i ówdzie, regularnie temat powstawania uciążliwych tam pojawia się na forum sesji Rady Miejskiej. Od lat zwierzęta te - wszak pod ochroną - dokazują w Rudzie Kameralnej czy we Wróblowicach. Sołtysi proszą o interwencje odpowiednie służby melioracyjne.
Dzisiaj redakcja Głosiciela otrzymała od pana Zbigniewa Mytnika, właściciela firmy Fors-Trans, wiadomość o intensywnej nocnej działalności futrzanych osobników w obrębie mostu w Kończyskach. Powstała już tama, która spiętrzyła Paleśniankę, bobry powalają w nurt rzeki nawet okazałe drzewa. Na sporym obszarze wytyczyły liczne ścieżki, sukcesywnie spławiają z nurtem obcięte gałęzie, nie gardzą plastikowymi odpadami. Prywatny właściciel przyległego terenu może liczyć straty.

Te sympatyczne skądinąd zwierzęta, aktywne nocą i o zmierzchu, mogą spowodować zimą powstanie zatoru lodowego. Pracująca nieopodal firma, która wykonuje roboty renowacyjne na korycie potoku, w tym miejscu żadnych działań prowadzić nie będzie.
Poniżej jeszcze gorące fotki znad Paleśnianki.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.