Logo 1
 

altSzkoła Podstawowa im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej zorganizowała - jak co roku - konkurs kolędniczy. Tym razem zaprosiła wykonawców z gminnych podstawówek do siebie, wcześniej przegląd odbywał się w ratuszowej sali.
Uczestników przedstawiał dyrektor placówki - prowadzonej przez tamtejsze stowarzyszenie rodziców i nauczycieli - Adam Zawada, zaś walory artystyczne oceniało jury w składzie: Romana Nosek - dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej, Zenon Pajor - muzyk, kapelmistrz siemiechowskiej orkiestry dętej oraz Marek Niemiec z redakcji Głosiciela.
Jury ujęła swoją naturalnością i ekspresją wykonania Wiktoria Gierałt, uczennica szkoły w Paleśnicy. Towarzysząca jej paleśnicka grupa kolędnicza również okazała się najlepszą w konkursie (regulamin obejmował dwie kategorie: indywidualną i zespołową). Także pozostali soliści i grupy - z Faściszowej, Gwoźdźca, Stróż, Wróblowic i Zakliczyna - zaimponowali przygotowaniem wokalnym i scenicznym. Widać i słychać było dobrą pracę z opiekunami. Szkoda tylko, że zupełnie zabrakło klasycznych kolęd, dominowały pastorałki i piosenki świąteczne, aczkolwiek powtórzyła się chyba jedynie „Gore gwiazda”. Po werdykcie komisji, wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani upominkami.
Poniżej kilka kadrów z konkursu, który odbył się 18 grudnia, szczegółowe wyniki i repertuar w najbliższym wydaniu Głosiciela.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.