Brawo
 

altZespół Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z Zakliczyńskim Centrum Kultury zorganizowali dwa turnieje sportowe. W poniedziałek do placówki przy ul. Grabina przybyli młodzi adepci futsalu i tenisa stołowego z naszej i okolicznych gmin. Gimnazjaliści skwapliwie skorzystali z feryjnej oferty, wszak na nadmiar propozycji nie mogą narzekać.
W turnieju tenisa stołowego triumfowała Klaudia Cewka z Gródka nad Dunajcem, wśród chłopców zwyciężył Piotr Szczecina - jej kolega z Gimnazjum nr 5 w Gródku (oboje pod opieką Janusza Jurkowskiego). W zawodach uczestniczyło sześć gimnazjalnych ekip dziewcząt i chłopców: z Zakliczyna, Domosławic, Paleśnicy, Przydonicy, Złotej i Gródka n. Dunajcem. Drugie miejsce w zmaganiach tenisistów przypadło Piotrowi Okońskiemu, trzecie Andrzejowi Jaszczurowi - obaj reprezentujący Gimnazjum w Zakliczynie.

W turnieju piłki nożnej chłopców wzięły udział drużyny z Paleśnicy, Jurkowa, Brzozowej, Olszyn, Zakliczyna, Siemiechowa, Gródka i Domosławic. W finale zespół Zeliny Piasta Jurków pokonał w rzutach karnych drużynę Domosławic 2:1 (w zasadniczej części meczu wynik 1:1). W półfinale Zelina Piast pokonał Siemiechów 2:1, w drugim Olszyny przegrały z Domosławicami 0:3. W meczu o trzecie miejsce Siemiechów pokonał Olszyny 3:1. Królem strzelców imprezy został Alojzy Pres z Siemiechowa. Turniej nadzorowali i sędziowali: Mariusz Lasota, Leszek Kraczkiewicz, Artur Niemiec i Łukasz Oświęcimski. Laureatów obu turniejów nagradzali pucharami i nagrodami rzeczowymi (piłki, plecaki, fotosy z autografem mistrza olimpijskiego Adriana Zielińskiego, przekazane przez olimpijczyka Marka Gołąba) gospodarze ZSP: dyr. Anna Olszańska i wicedyrektor Krzysztof Małek. Zawodom przyglądali się dyrektorzy szkół, m. in. z Olszyn i Brzozowej.
Poniżej szczegółowe wyniki fazy grupowej turnieju piłkarskiego i fotoreportaż z imprezy.
Paleśnica-Zelina 0:1; Siemiechów-Zakliczyn I 5:0; Brzozovia-Olszyny 0:2; Paleśnica-Zakliczyn II 0:0; Gródek-Domosławice 0:0; Zelina-Brzozovia 4:1; Olszyny-Zakliczyn II 0:2; Siemiechów-Domosławice 1:2; Paleśnica-Brzozovia 3:0; Zelina-Olszyny 0:0, Zakliczyn I-Gródek 2:1; Brzozovia-Zakliczyn II 0:0; Paleśnica-Olszyny 0:2; Siemiechów-Gródek 1:0; Zelina Jurków-Zakliczyn II 3:2; Zakliczyn I - Domosławice 1:2.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.