baner 5
 

altU państwa Talarków w Borowej gościli dzisiaj przedstawiciele samorządu. Okazja to nie byle jaka, bowiem pan Józef dokładnie 27 lutego obchodzi setne urodziny. Jubileusz nie umknął uwadze magistratu, stąd obecność pana burmistrza z ogromnym koszem pełnym łakoci, bukietem kwiatów i okolicznościową statuetką - na pamiątkę tego pięknego wydarzenia. Nie zabrakło - rzecz jasna - lampki szampana, tortu ze świeczkami i odśpiewanych gromko „200 lat!”.
Wraz z burmistrzem Jerzym Soską i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Lucyną Skalską pojawili się tu, na granicy Borowej i Rudy Kameralnej, przedstawiciele KRUS-u. Delegatka tarnowskiego oddziału - Zofia Nylec - prócz gratulacji, kwiatów i serdecznych życzeń przekazała dostojnemu Jubilatowi decyzję kierownictwa KRUS o przyznaniu panu Józefowi specjalnej, dożywotniej renty.

Państwo Krystyna (21 lat młodsza) i Józef Talarkowie doczekali się córki Małgorzaty i dwóch synów, Marka i Stanisława, obaj mieszkający wraz ze swoimi rodzinami w Krakowie. W Borowej nestorami rodu opiekują się pani Małgorzata z mężem Jarosławem i troje wnucząt: 23-letnia studentka Natalia oraz 21-letni Rafał i 20-letni Piotr. Swoich dziadków odwiedzają również 22-letnia Agnieszka, 17-letni Dominik i 7-letni Piotruś.
Pan Józef ceni sobie ciężką pracę, całe swoje życie spędził w Borowej, harując w obejściu i na kilku hektarach z polem i lasem. A teren tu niełatwy... Teraz bardzo doskwiera mu brak tej aktywności na roli. Trud dnia codziennego rekompensowały mu kochająca rodzina, piękne widoki i czyste powietrze. Jubilat nie ma szczególnych preferencji: przepada za nabiałem i mlecznymi potrawami, stroni od kieliszka. Godzinami potrafi słuchać radia i czytać książki. Teraz już zażywa mniej ruchu, przytrafiają się czasami różne dolegliwości. Brakuje mu tak ulubionych jeszcze do niedawna spacerów i prac przydomowych. Mimo bolączek zdrowotnych Jubilat nadal cieszy się niezłą kondycją i świetną pamięcią.
Na obszarze działalności oddziału KRUS-u - począwszy od Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej aż po Dębicę, Tuchów i Brzesko - to w ostatnim czasie dziewiąty jubileusz setnych urodzin, wśród niespełna 30 tys. zarejestrowanych w tarnowskim KRUS-ie rolników.

Poniżej kilka ujęć z Jubileuszu w Borowej.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.