Logo 2
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_rajd.jpgNowo powstała Agencja Turystyki Aktywnej Styr z Zakliczyna (aczkolwiek szef agencji - beskidzki przewodnik Janusz Flakowicz organizacją turystycznych imprez i wypadów zajmuje się od lat) zaproponowała mieszkańcom ciekawe i czynne spędzenie wolnego czasu.
Amatorski Rowerowy Rajd na Orientację zgromadził 14 września br. na starcie 18 rowerzystów. Mieli do pokonania wyznaczone trasy z metą w Rudzie Kameralnej, rowerowej wiosce, gdzie przy ognisku zakończona została rywalizacja i rozdano nagrody.
Wśród pań w kat. K pierwsze miejsce dla Anety Sułkowskiej, drugie zajęła Magdalena Zelek, trzecie - Anna Sułkowska. W kategorii do 18 lat (KMJ) zwyciężył Dawid Matura, kolejne miejsca: Filip Świderski i Jan Ramian, wśród panów (M18+): 1. Piotr Klima, 2. Marek Żabiński, 3. Jacek Fotij.

- Wojtek Włodarczyk był najszybszy, niestety, mały błąd pozbawił go podium - mówi Janusz Flakowicz. - Dawid Żabiński zasługuje na specjalne wyróżnienie, mimo problemów z własnym rowerem pomógł też młodszemu koledze. Są już chętni na następną tego typu imprezę - podsumowuje komandor rajdu.
Regulamin polegał na odnalezieniu wskazanych na mapie punktów, oznaczonych na trasie przez specjalne znaki wraz z perforatorem. Należało zaznaczyć nim na karcie swoją obecność i ruszyć dalej. Rowerzyści, tak jak biegacze na orientację, posługiwali się mapą i kompasem.
Rajd na orientację ma solidne podstawy i przyszłość na naszej urokliwej ziemi, wszak, przypomnijmy, w latach 90. ubiegłego wieku gmina Zakliczyn i Centrum Kultury organizowali na Jamnej Mistrzostwa Polski w biegach na orientację.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.