Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_wku_004.jpgZofia Górska z Wesołowa, matka dziewięciorga dzieci, odebrała 28 stycznia br. z rąk starosty tarnowskiego Romana Łucarza srebrny medal „Za zasługi dla obronności kraju”, w podzięce za trzech synów służących w Wojsku Polskim. Srebrny medal otrzymują rodzice, którzy posłali do wojska trzech lub czterech synów, złoty przysługuje, gdy jest ich pięciu i więcej. Ten sam laur otrzyma Wiktoria Sacha z Borowej (nieobecna w sali obrad Starostwa Powiatowego w Tarnowie). Medal przekaże burmistrz Jerzy Soska, reprezentujący podczas uroczystości, wraz z insp. Jolantą Budyn, samorząd gminy. W rodzinie Sachów również służyło trzech synów.

Rozkaz Ministra Obrony Narodowej odczytał komendant ppłk mgr inż. Zbigniew Skurnowicz, następnie z udziałem starosty, wicestarosty Mirosława Banacha i przedstawicieli gmin nastąpiła ceremonia wręczenia medali. Nie zabrakło kwiatów, upominków i gorących podziękowań.
Wojskowa Komenda Uzupełnień apeluje do rodzin spełniających kryteria o zgłaszanie się, zwłaszcza że tarnowska WKU nie prowadzi ewidencji żołnierzy spoza powiatu (w sali obrad okazało się, że jedna rodzina z Pleśnej, uhonorowana srebrnym medalem, posłała do wojska pięciu synów, a nie czterech, komendant Skurnowicz obiecał złożyć nowy wniosek - z poprawką - do MON).

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.