Logo 1
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_Bujak_011.jpg"Kraków Jana Pawła II" to tytuł wystawy poświęconej naszemu wielkiemu Rodakowi. Fotograficzną dokumentację pielgrzymek Ojca Świętego do ojczyzny, jego pobytu w umiłowanym Krakowie, sporządził wybitny fotografik - Adam Bujak. Mamy tu sceny z krakowskich Błoń, spotkania z intelektualistami na Uniwersytecie Jagiellońskim i z krakowskimi kwiaciarkami, jego prywatną modlitwę w krypcie św. Leonarda, gdzie papież odprawił swoją Mszę Prymicyjną, nabożeństwa na Skałce i w łagiewnickim sanktuarium.

Wernisaż z udziałem ks. Pawła Mikulskiego - proboszcza parafii pw. św. Idziego - który przybliżył sylwetkę błogosławionego Papieża-Polaka - zgromadził sporo młodzieży, z zaciekawieniem przyglądającej się sporych rozmiarów fotogramom. Szczególny to czas, kiedy to wspominamy przejmujące chwile odejścia Jana Pawła II, a zarazem czekają nas wzruszające wydarzenia związane z jego kanonizacją.

Ekspozycja wypożyczona przez ZCK z Katolickiego Centrum Kultury w Krakowie, zaaranżowana przez Stanisława Kusiaka i Teresę Nadolnik, wpisuje się w ten szczególny klimat, dostępna jest w Galerii Poddasze do 14 kwietnia br.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.