Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_festiwal_016.jpgRedakcja Głosiciela miała przyjemność uczestniczyć w Szkolnym Festiwalu Nauki, jaki się odbył 2 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paleśnicy.
- Głównym celem Festiwalu jest zaciekawienie uczniów naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz rozbudzanie zainteresowań i promocja nauki szkolnej – mówi dyr. Sylwester Gostek. Z pewnością była to też promocja szkoły, wszak w imprezie wzięły udział duże grupy uczniów naszych podstawówek, przymierzających się do dwóch gminnych gimnazjów. Edukacyjna rozrywka jak znalazł po teście kompetencyjnym, jaki dzień wcześniej zaliczali, i możliwość zaznajomienia się z charakterem paleśnickiej placówki.
Hitem spotkania były pokazy młodych naukowców (Grupa Pana Korka pod kierunkiem dr. Michała Szydłowskiego, prezesa Stowarzyszenia Physica.pl) z wykorzystaniem ciekłego azotu. Ponadto pokazy, doświadczenia prezentowane przez nauczycieli i uczniów szkoły, prezentacje fizyczne (zabawki i urządzenia wykorzystujące prawa fizyki), doświadczenia i pokazy chemiczne (tu popis pani Anny Moj, nauczycielki i radnej Rady Miejskiej), inna biologia - zwierzątka pani Ani. Cieszyły oko pokazy modeli i mechanizmów z klocków Lego i eksperymenty dla najmłodszych (wybuch wulkanu, tęcza, naturalne filtrowanie wody).

Spotkanie integracyjne uczniów klas VI ze szkół w Zakliczynie, Filipowicach, Stróżach, Gwoźdźcu i Paleśnicy okazało się na tyle atrakcyjne, że podejrzewamy, iż z naborem do tej placówki nie będzie problemu.
W Szkolnym Festiwalu Nauki samorząd gminy reprezentowała dyr. Małgorzata Jaworska z Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli. Grupa Pana Korka przybyła efektownie wyekwipowana z samego Sosnowca. Gospodarze nie zapomnieli o poczęstunku dla miłych gości. Należy podkreślić, że wszystkie pokazy okazały się bezpieczne, a publiczność czynnie w nich uczestniczyła.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.