Brawo
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_tuwim_018.jpgO wyrównanym poziomie konkursu, świadczą przyznane aż trzy pierwsze miejsca! Tym razem uczniowie klas 0-3 naszych podstawówek prezentowali w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu twórczość Juliana Tuwima. Jury II Przeglądu Recytacji Wierszy Pisarzy Polskich miało twardy orzech do zgryzienia.
Interpretacje poprzedziły występy dorosłych opiekunów. Najpierw pokazali się multimedialnie Jacek Łośko i Łukasz Steć, który brawurowo wyrecytował "Lokomotywę". Widownia podziwiała też oryginalny występ członkini jury - Małgorzaty Roztoczyńskiej-Wietrzyk, emerytowanej logopedy, wiernie odgrywającej ptasie trele w wierszu "Ptasie radio". Prowadząca przegląd - dyr. Halina Toboła - przeplatała prezentacje ciekawymi konkursami z nagrodami i komentarzem.

Trzy pierwsze miejsca zajęli: Ania Słowińska z "zerówki" w Faściszowej ("Słoń Trąbalski"), Filip Mróz z kl. III w Filipowicach ("Okulary") i Kacper Talarek z kl. II w Gwoźdźcu (("Słoń Trąbalski"). Drugie miejsce przypadło: Adriannie Kot z kl. III w Zakliczynie ("O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci") i duetowi: Krystianowi Ziółkowskiemu z "zerówki" i Oliwii Ziółkowskiej z kl. III, oboje z Paleśnicy ("Zosia-Samosia"), trzecie - duetowi Aleksandra Ojczyk, Nikola Szuba z "zerówki" w Stróżach ("Zosia-Samosia") i Martynie Paciorek z kl. I we Wróblowicach ("O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci"). Jury w składzie: Małgorzata Jaworska - dyr. GZOSiP, Janina Rylewicz - emerytowana nauczycielka j. polskiego i j. rosyjskiego i wspomniana Małgorzata Roztoczyńska-Wietrzyk - było zgodne co do oceny interpretacji.

W organizacji konkursu pomogli darczyńcy, dzięki zabiegom Rady Rodziców fundującej nagrody i poczęstunek. Rada kieruje podziękowania do przedsiębiorców i ich firm. Są to Sławex Sławomira Biela, Pizzeria Mars Marcina Świerczka, Almarco Aleksandra Bajorka, E-Milo Magdaleny Drożdż i Pawik Pawła Opioły.
W przyszłym roku uczniowie gminnych podstawówek zmierzą się z twórczością Marii Konopnickiej.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.