Logo 2
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_orlik4_006.jpg5. Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska przeprowadzono na obiektach sportowo-rekreacyjnych w Paleśnicy. Z racji wizyty w Zakliczynie gości z zaprzyjaźnionego z tarnowskim powiatem Obertyna na Ukrainie, uczestniczących w 15. Święcie Fasoli – spektakularnym przedsięwzięciu kulturalnym i promocyjnym naszego miasta - organizatorzy imprezy zaprosili ukraińskich przyjaciół, przy okazji zwiedzania obiektów miejscowej szkoły, do obserwowania turniejowych poczynań orlików.
Organizator turnieju - Robert Kraj - podkreślił poziom sportowy startujących drużyn: - Był niezwykle wyrównany, na uznanie zaś zasługują umiejętności techniczne poszczególnych zawodników i zawodniczek oraz ich zaangażowanie. Cieszę się, że impreza przebiegła w przyjaznej i radosnej atmosferze sportowego święta.

Turniej zorganizowano oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat (roczniki 2003 – 2004) i 12-13 lat (roczniki 2001 – 2002). W turnieju uczestniczyło 16 drużyn, były to reprezentacje szkół lub klas, Uczniowskich Klubów Sportowych, ekipy wyłonione spośród dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych na  Orliku, jak również tzw. „dzikie drużyny” (z dorosłym opiekunem, spełniające kryteria wiekowe). Drużyny mogły liczyć maksymalnie 10 zawodników. Na sztucznej trawie grały zespoły sześcioosobowe. Wszystkie grupy rywalizowały w systemie „każdy z każdym”.
W kategorii dziewcząt młodszych wystartowały drużyny: Podolanki, Zgrana Paczka Olszowa, Złote Gwiazdy Paleśnica, Janowice. Rywalizację zdominowały zawodniczki Podolanek z Podola-Górowej (opiekun drużyny: Barbara Obończyk).
W kategorii dziewcząt starszych wystąpiły drużyny: z Gródka n. Dunajcem, Janowic, Gimbusy z Paleśnicy, Złotka. W tej kategorii zwyciężyły zawodniczki z Janowic (opiekun Robert Kraj).
W kategorii chłopców młodszych rywalizowały „szóstki”: z Podola, Diabelskich Orłów z Paleśnicy, Janowic, Gumisie. Najlepsi okazali się zawodnicy z Janowic (opiekun Robert Kraj).
W kategorii chłopców starszych startowali futboliści: Królewskich Podole, MKS Paleśnica, Janowic i Realu. Zwyciężyli Królewscy Podole (opiekun: Marta Konicka). Zwycięskie drużyny awansowały do I etapu eliminacji wojewódzkiego turnieju.

Impreza na Orliku w Paleśnicy, zorganizowana w sobotę 6 września, przyciągnęła wielu kibiców dopingujących swoje drużyny. Warto podkreślić, że po raz kolejny sportową imprezę na paleśnickim Orliku wsparł dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przygotowując poczęstunek i napoje dla wszystkich startujących uczestników turnieju, zapewniając także oprawę muzyczną, nagłośnienie i komentarz sportowy. Ponadto dyr. Sylwester Gostek wręczył młodym adeptom futbolu dyplomy i pamiątkowe upominki podczas ceremonii zakończenia zawodów.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.