Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_marchewka_010.jpgPomarańczowa, słodka z ziemi wyrwana
Pyszna w surówce i gotowana
Dobrze jej w dłoniach i salaterkach
Więc chrup ją zawsze zamiast cukierka!

Do przedszkolaków w Przedszkolu Publicznym nr 1 przy ul. Jagiellońskiej przyszedł list:
„Dzisiaj obchodzę swoje urodziny w waszym przedszkolu – Święto Marchewki. Cieszę się, że skorzystaliście z mojego zaproszenia i tak pięknie wystrojeni przybyliście. Mam nadzieję, że nasze wspólne świętowanie da nam dużą dawkę witamin i śmiechu. Wierzę również, że po dzisiejszym spotkaniu będziecie o mnie pamiętać, bo ja jestem pyszna i zdrowa”.
Wasza pomarańczowa przyjaciółka – Marchewka

Jako że urodziny, panie przedszkolanki przygotowały szereg atrakcji. Na początek przeprowadzono konkurs na marchewkowego króla i marchewkową królową; zostały nimi dzieci, które miały na sobie najwięcej marchewkowego koloru. Oczywiście, nie zabrakło samej marchewki – bohaterki dnia, np. w wyciskaniu marchewkowego soku (z dodatkiem jabłuszka) w sokowirówce, w szatkowaniu tego warzywka do ciasta marchewkowego, upieczonego następnie w przedszkolnej kuchni i spałaszowanego na podwieczorek, zaś każdego uczestnika zabawy zdobił marchewkowy emblemat.
Uciechy było co niemiara, zwłaszcza że pan Tadziu pysznie zagrał do tańca, urządzając z paniami wiele zabaw i konkursów na dywanie, jak choćby „marchewkowe pole” - kto najszybciej odnajdzie ukryte marchewki.
O zasadności  zdrowego odżywiania i wykorzystywania w codziennym jadłospisie ekologicznej żywności dzieci przekonują się na co dzień; zjadając zdrowe posiłki i oglądając wystawkę na ten temat urządzoną w przedszkolnej jadalni.

Impreza w ramach największego w Polsce projektu edukacyjnego: „Zapobieganie nadwadze, otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Realizatorem projektu jest Instytut Żywności i Żywienia im. Prof. Dr. Aleksandra Szczygła w Warszawie. Przedsięwzięcie finansowane jest w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, a jego całkowity koszt wyniesie ponad 16 mln zł. Realizacja projektu zakończy się w 2016 roku.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.