Brawo
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_prezydent_1a.jpgW dniu 22 listopada 2014 roku do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie przyjechali wraz z opiekunami, dyrektorami szkół, władzami samorządowymi i rodzicami na uroczyste podsumowanie laureaci ogólnopolskiego konkursu historycznego pt. „100. rocznica powstania Legionów Polskich”. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Honorowy Patronat objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej.
I etap konkursu odbył się na szczeblu okręgów ZOR RP w porozumieniu z wojewódzkimi kuratorami oświaty. W II etapie nastąpiła ocena prac wyselekcjonowanych w I etapie przez Główną Komisję Konkursową. Do konkursu zgłoszono 937 szkół z całej Polski. Główna Komisja Konkursowa, na czele której stanął prof. zw. dr hab. Artur Kijas z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz członkowie komisji: prof. zw. dr hab. Kazimierz Pająk, prof. dr hab. Tadeusz Walas, dr Wiesław Światłowski, dr Tadeusz Nowacki, oceniła prace i wyłoniła laureatów.

W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęły uczennice naszej Szkoły z klasy VI b Karolina Malisz i Patrycja Robak. W pracy badawczej zatytułowanej „By nie zaćmił czas i niepamięć” przedstawiły szereg działań historycznych, patriotycznych i modlitewnych jakie podjęły w szkole na temat historii Legionów Polskich i śladów, jakie pozostawili legioniści w naszym regionie. Opiekunem pracy była nauczycielka historii p. Anna Okońska. Dyrektorzy szkół laureatów tego konkursu otrzymali kryształowe puchary, dyplomy i listy gratulacyjne, które w imieniu szefa Bezpieczeństwa Biura Narodowego wręczył dr Lech Konopka – Dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane między innymi przez Prezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Szefa Sztabu Generalnego RP, Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Po uroczystej Gali uczniowie, opiekunowie, dyrektorzy, rodzice i goście zostali zaproszeni przez Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego.
Gratuluję uczennicom oraz p. Annie Okońskiej tak wspaniałego sukcesu naukowego. Dziękuję również władzom Gminy Zakliczyn za nieodpłatne udostępnienie transportu, dzięki czemu możliwy był wyjazd laureatek wraz z opiekunem i rodzicami na uroczystą Galę konkursową do Warszawy.

Józef Gwiżdż
Dyrektor Szkoły

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.