baner 5
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_luslawice15_028.jpgW lusławickim Oddziale Przedszkola Publicznego nr 1 przeprowadzono Konkurs Recytatorski „Poezja śniegiem oprószona”. W konkursie wzięło udział 13 dzieci z siedmiu gminnych przedszkoli. Recytacje oceniało jury w składzie: przew. Anna Szczepańska – poetka, Romana Nosek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Kazimierz Dudzik – dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury.
Dzieciaki zaprezentowały wiersze o zimie wielu autorów, niektórzy recytatorzy pokazali się w oryginalnych strojach, wyposażeni w rekwizyty. Konkurs zainaugurowała pani dyrektor Lucyna Gondek, po czym jury i publika przysłuchiwali się z uwagą wdzięcznym interpretacjom przedszkolaków. Błyskały flesze, szemrały kamerki i tablety, wszyscy wykonawcy otrzymywali słuszną porcję braw...

W grupie starszaków pierwsze miejsce zajęła Martynka Pawłowska z Niepublicznego Przedszkola pw. Świętej Rodziny w Zakliczynie, drugie miejsce przypadło Szymonowi Kurzydle z Przedszkola w Lusławicach, trzecie miejsce dla Madzi Soski z Przedszkola Publicznego nr 1 w Zakliczynie.
W grupie maluchów triumfowała Sara Biel z Przedszkola w Lusławicach, kolejne miejsca zajęli Tymek Niemiec z Przedszkola Publicznego nr 1 w Zakliczynie i Lenka Węglarczyk z Niepublicznego Przedszkola pw. Świętej Rodziny w Zakliczynie.
W przerwie roześmianą gromadę zabawiał pan Tadziu. Jury krótko obradowało, przydzielając sprawnie miejsca, widocznie nastąpiła zgodność typów. Organizatorzy, zaprosiwszy małych recytatorów na środek lusławickiej świetlicy, rozdali nagrody i dyplomy. Pamiątkowe zdjęcia uwieczniły to sympatyczne i twórcze spotkanie na koniec zimy.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.