Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_konopnicka_010.jpgJustyna Perkman z klasy III Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie, jej brat Bartosz z „zerówki” w SP w Faściszowej oraz Kacper Talarek – uczeń klasy III ZSPiP w Gwoźdźcu najlepiej poradzili sobie – zdaniem jury – z interpretacją wierszy Marii Konopnickiej w trzeciej edycji Przeglądu Recytacji Wierszy Pisarzy Polskich. W Szkole Podstawowej w Gwoźdźcu zaprezentowali się recytatorzy z siedmiu szkół podstawowych z klas 0-3. Ręce same składały się do oklasków na widok efektów mozolnej pracy dzieci i opiekunów, wszak wykonawcy postawili nie tylko na ekspresję wykonania, ale i prezencję i adekwatne do treści wiersza przebranie.

Justyna recytowała „Przygodę Manci” (op. Grażyna Ogonek), Bartek Perkman przedstawił „Stefka Burczymuchę” (op. Anna Skruch), zaś Kacper zmierzył się z utworem „Na zasadzce” (op. Bogumiła Zielonka).
Pozostali wykonawcy również pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Są to: Maciej Jaszczur i Zuzanna Kozdrój w wierszu „Derkacz” (kl. I SP Stróże, op. Izabela Kiermasz), Magdalena Krupska („Stefek Burczymucha”, kl. II ZS-P w Paleśnicy, op. Krystyna Michałek), Weronika Duda, Martyna Paciorek i Kacper Wieloszyński („Stefek Burczymucha”, kl. II SP Wróblowice, op. Ewa Gałecka) oraz Patrycja Molenda („Krasnoludki”, kl. III SP Filipowice, op. Grażyna Pawlik). Zanim rozpoczęły się artystyczne popisy, uczestnicy konkursu obejrzeli multimedialną opowieść o autorce "Roty", przygotowaną przez Monikę Pawlik - nauczyciela ZSPiP.
Recytacje oceniało 2-osobowe jury – Małgorzata Jaworska, dyrektor GZOSiP i Adam Zawada – dyrektor szkoły w Faściszowej oraz opiekunowie uczniów. Nagrody i poczęstunek ufundowali Rada Rodziców i ks. Rafał Cisowski, zaś Sylwester Gostek – dyrektor paleśnickiej placówki – podesłał kosz jabłek. Konferansjerką zajęła się dyr. Halina Toboła, nie tylko zapowiadając wykonawców, ale i zachęcając publiczność do czynnego udziału w przeglądzie poprzez odpowiedzi na stawiane pytania dotyczące twórczości autorki. Za każdą dobrą odpowiedź - drobny upominek.
Po Janie Brzechwie, Julianie Tuwimie i Marii Konopnickiej w przyszłym roku kolejny polski autor stanie się bohaterem przeglądu. Redakcja stawia na Danutę Wawiłow (zgodnie z parytetem).

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.