Organizator: Agencja Turystyki Aktywnej „Styr”, 32 -840 Zakliczyn, Rynek 36, tel: 696 992 339, 14 67 67 719, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Partnerzy: SKKT PTTK „Compass”, Zakliczyńskie Centrum Kultury, OSP Zakliczyn
Teren zawodów: Pogórze Rożnowskie, powiat tarnowski, południowo zachodnia część gminy Zakliczyn
Zasady rywalizacji: Udział w Rajdzie jest dobrowolny, uczestnicy startują na własną odpowiedzialność, poruszają się po drogach publicznych zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Uczestnicy rajdu startują indywidualnie na trasach rowerowych przebiegających z Zakliczyna do Rudy Kameralnej. Rajd odbywa się w kategoriach:
KJ - dziewczęta w wieku od 15 do 18 lat,
MJ - chłopcy: 15 – 18 lat, K –18 +,
M – mężczyźni 18 +.
Start interwałowy, co 3 minuty, kolejność losowana. Na starcie zawodnicy otrzymują mapę terenu oraz kartę startową, na której potwierdzają pobyt na zaznaczonych na mapie punktach kontrolnych (PK). Na karcie kontrolnej znajduje się miejsce do wpisania imienia i nazwiska, kategorii, czasy startu i mety oraz pola do potwierdzania pobytu na PK. Punkt kontrolny to metalowy stojak z biało-czerwonym lampionem i perforatorem, którego odcisk potwierdza pobyt. Zawodnik zobowiązany jest ponadto do wpisania na kartę startową kodu znajdującego się na lampionie oraz godzinę i minuty pobytu. W przypadku błędnego potwierdzenia PK, zawodnik skreśla niewłaściwe potwierdzenie i w polu „R” wpisuje właściwe. Kolejność na mecie ustalana jest na podstawie przebytego czasu oraz ilości punktów karnych, które otrzymuje się za:
- niepotwierdzenie PK: - 90
- potwierdzenie PK innej trasy: - 30
- zmiana potwierdzenia PK: - 10
- przekroczenie limitu czasu za każdą rozpoczętą minutę: - 1.
Zwycięzcą zostaje zawodnik z najmniejszą ilością punktów karnych, który przebył trasę w najkrótszym czasie. Warunkiem ukończenia rajdu jest przybycie na metę i potwierdzenie przynajmniej jednego PK.
Podczas rajdu zabronione jest korzystanie z GPS i innych urządzeń nawigacyjnych. Korzystanie z takich urządzeń, pomocy osób trzecich, jak i niszczenie lub przestawianie PK powoduje dyskwalifikację.
Każdy uczestnik wycofujący się z rywalizacji na trasie ma bezwzględny obowiązek poinformowania o tym fakcie organizatora lub sędziego głównego.
Obowiązkowe wyposażenie: sprawny rower, telefon komórkowy. Zalecane wyposażenie: kompas lub busola, kask, mapnik, apteczka, dętka, narzędzia.
Warunki uczestnictwa i zgłoszenia:
- W rajdzie uczestniczyć mogą osoby o dobrym stanie zdrowia, pozwalającym na wzmożony wysiłek fizyczny. Fakt ten potwierdzają podpisując stosowne oświadczenie przed startem. Niepełnoletni uczestnicy rajdu biorą w nim udział tylko za pisemną zgodą rodziców i pod opieką osoby dorosłej (powyżej 21 lat), która jest odpowiedzialna za przybycie na start i bierze odpowiedzialność za bezpieczny powrót zawodnika do domu. Jeśli opiekunem nie jest rodzic, konieczna jest lista z pieczątką i podpisem dyrektora szkoły, a w przypadku osób indywidualnych ksero dowodu osobistego rodzica z wzorem podpisu.
- Zgłoszenie udziału u organizatora do dnia 10.09.2013 r. pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie:14 /6767 719, 696 992 339.
- Wpłata wpisowego w wysokości 20 złotych dorośli, 12 złotych młodzież ucząca się. Członkowie PTTK mogą skorzystać z 20% rabatu. Wpłaty na konto: ING BŚ O/Tarnów nr 73 1050 1562 1000 0091 3776 4636 lub osobiście w siedzibie agencji.
W ramach wpisowego: przygotowanie i obsługa tras, mapy, dyplomy i nagrody, kiełbasa na ognisko, napoje chłodzące lub herbata.
Trasy: Wszystkie trasy prowadzą po drogach o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Optymalne długości tras oraz ilość PK (4 do 8 w zależności od kategorii) podane zostaną na starcie. Limit czasu dla każdej z tras wynosi 45 minut.
Przebieg zawodów:
Biuro zawodów czynne w dniu 14 września 2013 r. od godz. 13.00 w Ratuszu w Zakliczynie.
Przyjmowanie zawodników i kontrola sprawności rowerów do godz. 14.30
14.45 odprawa i rozpoczęcie rajdu.
15.00 – start pierwszego zawodnika (godz. 0.00)
15.45 – planowane przybycie pierwszych zawodników na mecie w Rudzie Kameralnej
Ok. 17.00 – zamknięcie mety.
17.30 – ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów i nagród.
18.00 - ognisko
Postanowienia końcowe:
- zawody rozegrane zostaną bez względu na warunki atmosferyczne,
- obowiązek ubezpieczenia uczestników ciąży na uczestnikach lub instytucji zgłaszającej, osoby indywidualne ubezpieczają się we własnym zakresie (mogą dokonać tego w siedzibie agencji),
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone uczestnikom przez osoby trzecie,
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone osobom trzecim przez uczestników,
- uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, przepisów przeciw pożarowych i ogólnie przyjętych norm dobrego zachowania,
- rezygnacja z udziału w rajdzie nie powoduje zwrotu wpisowego,
- uczestnik akceptujący niniejszy regulamin zgadza się na wykorzystanie swojego wizerunku przez media i sponsorów,
- brak znajomości regulaminu nie będzie uznawany za wytłumaczenie jego nieprzestrzegania,
- organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego Regulaminu oraz do jego zmian.