Brawo
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_12_Ja_Jestem.jpgWielki Post to czas szczególny dla każdego chrześcijanina. Ma on przygotować wiernych na przeżycie największej Tajemnicy wiary – Zmartwychwstania Pańskiego. Okres ten kładzie szczególny  nacisk  na modlitwę, post i jałmużnę, które to mają przypomnieć chrześcijaninowi o konieczności doskonalenia siebie. Post ma za zadanie przenieść uwagę człowieka ze spraw materialnych na te duchowe oraz nauczyć go samodyscypliny. Jałmużna natomiast przypomina  o konieczności  troski o bliźniego i potrzebę dzielenia się posiadanymi dobrami. Tradycyjnie czas Wielkiego Postu przeznaczony jest na odrodzenie duchowe -  okres karnawału ustępuje miejsca okresowi  zadumy i refleksji. Wierni w tym czasie  częściej odwiedzają  kościół, uczestnicząc w nabożeństwach Drogi Krzyżowej czy też Gorzkich  Żalach. W moralnej odnowie pomóc mogą rekolekcje organizowane niemal we wszystkich parafiach oraz  celebracje Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty (tzw. Triduum Paschalne).  

Dla chrześcijan Wielki Post powinien być okresem wyciszenia, intensywniejszej refleksji nad swoim życiem i nakierowaniem uwagi na życie duchowe. Dlatego też wychodząc naprzeciw duchowym oczekiwaniom wiernych, Parafia Matki Bożej Anielskiej przy Klasztorze OO. Franciszkanów w Zakliczynie zaprasza 12 kwietnia 2014 roku o godzinie 18:00  na Wieczór Duchowy połączony z projekcją filmu oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie to jest tym bardziej godne uwagi, gdyż Rekolekcji Wielkopostnych przed Wielkanocą  w naszej parafii nie będzie- odbędą się one w późniejszym okresie przed peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II, a już wkrótce św. Jana Pawła II.

 "Ja jestem"  Macieja Bodasińskiego  i Lecha Dokowicza to  polski film dokumentalny, zrealizowany w Jerozolimie podczas Wielkiego Tygodnia. W filmie autorzy podążają śladem cudów eucharystycznych, które wydarzyły się w pięciu miejscach na Ziemi, na pięciu kontynentach: Cochabambie (Boliwia), Ruhango (Rwanda), Lanciano (Włochy), Nowym Yorku (Stany Zjednoczone) i Sokółce (Polska). Rozmawiają z ludźmi, którzy doświadczyli przemiany w życiu za sprawą głębokiego, niemal mistycznego zetknięcia z tajemnicą Eucharystii. Pokazują, jak te wydarzenia wpłynęły na ich dalsze losy, relacje rodzinne, życie osobiste i zawodowe. Obecny będzie współautor  filmu p. Maciej Bodasiński, który podzieli się swoim osobistym  doświadczeniem wiary oraz opowie o kulisach powstawania filmu. Projekcja filmu połączona będzie  z adoracją Najświętszego Sakramentu. Oto fragment  wywiadu z bohaterką filmu- współcześnie żyjącą boliwijską mistyczką Cataliną Rivas : „Człowiek staje się bardziej człowiekiem gdy zgina kolano przed Bogiem. Zawsze. Może być politykiem, może być przemysłowcem, może być  wojskowym, może rozkazywać. Może być bardzo ważny ale naprawdę ważny jest tylko wtedy, gdy umie zgiąć kolano przed Bogiem. Wszystko inne nie ma wartości.”  „Ja Jestem”  to film, który rzuca na kolana. Przed Najświętszym Sakramentem. To film, przez który mówi sam Jezus Chrystus. Gdy go obejrzysz żadna msza, żadna adoracja nigdy już nie będzie taka sama. Zaprośmy na tę projekcję naszych bliskich i znajomych, zwłaszcza ludzi o słabej wierze czy poszukujących sensu życia. Być może jesteś w rozpaczy, przygniata cię poczucie winy i wstydu. Przyjdź, nawet gdy nie wierzysz już w nic…  Tego wieczoru Ktoś czeka na Ciebie…

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.