Brawo
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_44_ops_z.JPGb_250_100_16777215_00_images_2014_44_op_s.JPG19 grudnia 2014 roku w tarnowskiej auli Zamiejscowego Wydziału Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się doroczne, samorządowe spotkanie opłatkowe Subregionu Tarnowskiego zorganizowane przez Prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę oraz starostów powiatów: Brzeskiego – Andrzeja Potępę, Dąbrowskiego – Tadeusza Kwiatkowskiego  i Tarnowskiego – Romana Łucarza. Gości witała i wprowadzała w świąteczny nastrój grupa kolędnicza „Kumotry”, a specjalnymi gośćmi opłatka samorządowego byli; ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, bp Andrzej Jeż, wojewoda małopolski Jerzy Miller oraz marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

b_250_100_16777215_00_images_2014_44_op_s_bur.JPG W imieniu organizatorów wójtów, burmistrzów, radnych, ludzi kultury i mediów oraz reprezentantów instytucji i organizacji pozarządowych powitał Roman Ciepiela, który w imieniu pozostałych współorganizatorów złożył świąteczne i noworoczne życzenia. Nie obyło się w wystąpieniu Prezydenta Tarnowa osobistej refleksji, gdy zwracał się do marszałka Marka Sowy z którym jeszcze nie tak dawno kierował pracami samorządu wojewódzkiego jako wicemarszałek. Marek Sowa nie był dłużny i w swoim wystąpieniu osobny akapit poświęcił nowemu prezydentowi Tarnowa – dużo od ciebie nauczyłem się Romku – mówił marszałek Województwa Małopolskiego. Zarówno wojewoda Miller, prezydent Ciepiela oraz marszałek Sowa w swoich wystąpieniach koncentrowali się na współpracy w ramach Subregionu Tarnowskiego obejmującego miasto b_250_100_16777215_00_images_2014_44_op_sbt.JPGTarnów, powiat tarnowski, brzeski i dąbrowski. Trzeba jednak przyznać, że na zgromadzonych wielkie wrażenie zrobiło wystąpienie ordynariusza Diecezji Tarnowskiej, biskupa Andrzeja Jeża – hierarchia społeczna przypomina piramidę której podstawę stanowi społeczeństwo, a Wy jako kierujący państwem i samorządami jesteście na wierzchołku tej piramidy – mówił Biskup Tarnowskibędąc na szczycie piramidy społecznej jesteście narażeni na samotność w sprawowaniu władzy, dlatego tak ważnym elementem sprawowania tej władzy jest poszukiwanie kontaktu z ludźmi, z podstawą tej piramidy.

Te słowa Biskupa powinni sobie głęboko zapamiętać sobie ci, którzy w minionych wyborach samorządowych z woli społeczeństwa po raz pierwszy otrzymali władzę, ale również ci, którzy tą władzę stracili i nie mogą się z tym faktem pogodzić, często obarczając za swoją przegraną innych, zamiast szukać przyczyn przegranej tam gdzie powinni – u siebie. Wśród uczestników samorządowego opłatka byli m.in. reprezentanci Gminy Zakliczyn: burmistrz Dawid Chrobak, radny Rady Powiatu Tarnowskiego Kazimierz Korman, który podczas ostatniej sesji RPT został wybrany przewodniczącym Komisji Planowania i Budżetu Rady Powiatu Tarnowskiego oraz piszący relację z tego wydarzenia. Uroczystość opłatkową w tarnowskiej auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego  uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Chóru Pueri Cantores pod dyrekcją ks. Grzegorza Piekarza oraz występ dzieci z Ogniska Baletowego przy Centrum Sztuki Mościce.

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.