Brawo
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_44_Lednica.jpgPrzed świętami Bożego Narodzenia burmistrz Dawid Chrobak spotkał się z Honorowym Obywatelem Gminy Zakliczyn i Powiatu Tarnowskiego, znanym dominikaninem dr Janem Górą, przyjacielem Jamnej i gminy Zakliczyn. Ojciec Jan Góra to twórca konsorcjum religijnego, jak mawia o ośrodkach dominikańskich w Jamnej, Hermanicach i Lednicy. To właśnie przygotowaniom do 19. Spotkań Młodych Lednica 2000 poświęcona była rozmowa Jana Góry i Dawida Chrobaka, w wyniku której powstała myśl zorganizowania „Wieczoru z Lednicą” w zakliczyńskim ratuszu w dniu 2 stycznia 2015 roku.

Wieczór z Lednicą w ratuszu w sali im. S. Jordana rozpocznie się o godzinie 17:00 –  poprowadzi go sam dr Jan Góra, a w spotkaniu weźmie udział również młodzież związana z Ruchem Lednickim. W imieniu inicjatorów Wieczoru zapraszam na spotkanie, w szczególności młodzież z Zakliczyna i zakliczyńskiej gminy.

 19. Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się 6 czerwca 2015 pod hasłem „W imię Ducha Świętego”. Wspomnieć trzeba o genezie Lednicy: pierwsze spotkanie młodzieży w Lednicy odbyło się w dniach 2 i 3 czerwca 1997 roku i… miało być to jednorazowe wydarzenie wprowadzające przez Bramę – Rybę polską młodzież w obecności relikwii św. Wojciecha i papieża Jana Pawła II w III tysiąclecie chrześcijaństwa.Papież zwrócił się do około 20 tysięcy młodych, zgromadzonych na lednickich polach nad brzegiem jeziora tymi słowy: (https://www.youtube.com/watch?v=rI2E0Rr0af4#t=38 )

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Wszystkich Was obejmuję sercem i pozdrawiam.

Stoicie na Polach Lednickich, jakby u źródeł chrzcielnych Polski. Pragniecie wziąć w swe ręce całą spuściznę chrześcijańskiej tradycji Ojców, aby nieść ją dalej w Trzecie Tysiąclecie! W symbolicznym geście przejdziecie przez bramę w kształcie ryby, pamiętając o słowach Chrystusa: Ja jestem bramą, jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony. Nie lękajcie się iść w przyszłość przez Bramę, którą jest Chrystus. Wierzcie Jego słowom, wierzcie Jego miłości. W Nim jest nasze zbawienie. Zanieście przyszłym pokoleniom świadectwo wiary, nadziei i miłości. Bądźcie wytrwali. Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb. Chrystus jest Bramą, ale jest też Drogą. Drogą, Prawdą i Życiem. Idźcie wiernie drogą Chrystusa w nowe czasy. Jezus Chrystus wczoraj, dziś i na wieki. Z serca Wam błogosławię. W imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Niespełna rok później w dniach 30 i 31 maja odbyło się 2. Spotkanie Młodych Lednica 2000 - Wówczas pod Bramą III Tysiąclecia zgromadziło się już czterdzieści tysięcy osób. Jak już wiadomo, dotąd odbyło się 18 Spotkań pod Bramą – Rybą.

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.