Przypadające w tym roku na ostatnie dwa tygodnie lutego ferie w Rudzie Kameralnej pozbawione były nudy. Jeszcze przed ich rozpoczęciem czas dla siebie mieli dorośli, którzy zgromadzili się w świetlicy przy okazji tzw. Tłustego Czwartku. Tradycyjne spotkanie przy kawie i pączku stało się doskonałą okazją do rozmów, integracji społeczności lokalnej i wspólnych tańców przed nadchodzącym Wielkim Postem. Okazję do uczczenia „ostatków” miały również dzieci i młodzież, dla których to zorganizowano dyskotekę karnawałową. Kolejnym ciekawym punktem zimowego wypoczynku była prelekcja z cyklu „Wprowadzenie do wędkarstwa”, którą 27 lutego przeprowadzili w świetlicy członkowie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Zakliczynie. Nasza świetlica została wybrana na miejsce inauguracyjne Zakliczyńskiej Szkółki Wędkarskiej.
Ciekawie i z pasją poprowadzone warsztaty przybliżyły zgromadzonym wiedzę z zakresu historii wędkarstwa, rodzajów sprzętu wędkarskiego i metod połowu oraz fauny i flory występującej w naszych wodach. Wszystkie informację oparte były na głębokiej wiedzy i doświadczeniu prowadzących. Licznie zgromadzeni goście mogli ponadto obejrzeć a nawet dotknąć różnego rodzaju sprzęt wędkarski a także wypchane głowy ryb i skamieliny. W sercach i umysłach słuchaczy zasiane zostało ziarenko, które w przyszłości przerodzić się może w starannie pielęgnowaną i rozwijaną pasję. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować członkom zakliczyńskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego: Pawłowi Cieśla, Jerzemu Trepa i Czesławowi Mytnik za przygotowanie i poprowadzenie prelekcji oraz Panu Michałowi Papuga i Henrykowi Molenda za pomysł zorganizowania i zaaranżowanie spotkania w świetlicy.
W dniach 28 lutego i 1 marca 2015 roku natomiast odbył się II Amatorski Turniej Bilarda. Tym razem zmagania pasjonatów tej pięknej gry rozłożone zostały na dwa dni. Pierwszego dnia o tytuł mistrza walczyło ze sobą 10 dwuosobowych drużyn. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, goście z Tarnowa a nawet Francji oraz mieszkańcy zaprzyjaźnionej „Wioski po kobiecą ręką” na czele z panią sołtys Danutą Siepielą i przewodniczącą Forum Organizacji Pozarządowych Eweliną Siepielą. Po 4 godzinach zmagań, po wielu zaciętych partiach rozegranych systemem mieszanym, wyłonieni zostali zwycięzcy. Kolejne miejsca na podium zajęli:
1. Andrzej Różowski, Aleksander Kusion
2. Edmunt Tarczyński, Michał Tarczyński
3. Dawid Chrobak, Robert Ogórek
Drugiego dnia odbyły się zmagania juniorów. Rozgrywki dzieci stały się o wiele bardziej emocjonujące i stresujące dla dorosłej publiczności niż ich własne, a zwłaszcza finał, który okazał się prawdziwym horrorem dla systemu nerwowego. Napięcie sięgało zenitu. Emocje towarzyszące kibicom w ostatnich sekundach finałowego pojedynku można porównać do tych, które przysporzyli nam w ostatnim czasie polscy siatkarze i szczypiorniści.
Podium w kategorii juniorów przedstawia się następująco:
1. Dominik Padoł, Mateusz Padoł
2. Monika Kaczor, Andrzej Osiełkiewicz
3. Weronika Ogórek, Anna Matras
Zawodnicy obu kategorii, którzy zajęli miejsca na podium zostali wyróżnieni okolicznościowymi medalami i pamiątkowymi dyplomami. Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz wspaniała wspólną zabawę.
Dziękuję Karolowi Stanuszkowi, głównemu sędziemu, za opracowanie systemu rozgrywek i sprawiedliwe osądy oraz Maciejowi Turczakowi za pomoc w sędziowania i Filipowi Turczakowi za przygotowanie pięknych, pamiątkowych dyplomów.