Logo 1
 

alt

27 i 28 lipca 2012 roku na kompleksie sportowo – rekreacyjnym na Kamieńcu w Zakliczynie odbędzie się druga edycja Festiwalu Kultury Lokalnej „Brawo Zakliczyn”.  Impreza rozpocznie się w piątek występem ZF „Gwoździec” i zagranicznego zespołu folklorystycznego który będzie partnerem „Gwoźdźca” podczas odbywającego się w tym terminie Międzynarodowego Festiwalu „Dzieci Gór.”  Po tym na scenie pojawi się zespół „40% bluesa.” Początków zespołu „40% bluesa” należy szukać w dwóch zespołach. Grupy Ethos i Komarańcze istniały równolegle przez lata i działały przy tym samym Centrum Kultury w Żabnie, a do połączenia sił doszło w roku 2009. Na finał piątkowego dnia zobaczymy gwiazdę tego dnia - Izę Mytnik z zespołem Posejdon. W sobotę będzie rekreacyjnie, sportowo, konkursowo i oczywiście muzycznie. Zaczniemy od turnieju rekreacyjnego na boiskach „Orlik” którego finałem będzie mecz pomiędzy samorządami Zakliczyna i Ryglic. O godzinie 15 –tej rozpocznie się konkurs „Brawo Zakliczyn” (poniżej podajemy zasady regulaminowe). Na finał konkursu w recitalu wystąpi Julka Bagińska – zwyciężczyni ogólnopolskiego festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”. To jeszcze nie koniec, bowiem po recitalu Julki  i ogłoszeniu wyników konkursu zapraszamy na muzyczno - taneczny wieczór na Kamieńcu. Szczegółowy program imprezy zostanie podany po 5 lipca.


               R E G U L A M I N KONKURSU II Festiwalu Kultury Lokalnej BRAWO ZAKLICZYN

1.    Organizator ;

Zakliczyńskie Centrum Kultury

2.    Termin ;

28 lipca 2012 Zakliczyn – Kompleks Sportowo – Rekreacyjny na Kamieńcu, początek godz. 15.00  

3.    Cele Konkursu:

a. wychwytywanie i promowanie talentów
b. popularyzacja działań artystycznych i indywidualnych uzdolnień oraz umiejętności
c. rozwijanie kreatywności uczestników konkursu  
d. promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu

4.    Adresaci konkursu:

a.    dzieci, młodzież, mieszkańcy (indywidualnie i w zespołach)  Miasta i Gminy Zakliczyn bez względu na wiek przekonanie o swoich uzdolnieniach artystycznych (śpiew, taniec, gra na instrumentach, stand - up, teatr, kabaret, recytacja,  malarstwo, rysunek, fotografia) oraz uzdolnień i umiejętności .

5.    Warunki uczestnictwa w  festiwalu:

a. mieszkańcy Miasta i Gminy Zakliczyn do dnia 5 lipca 2012 roku prześlą na adres organizatora zgłoszenie zawierające; imię i nazwisko (nazwa zespołu), dane kontaktowe (telefon, e-mail), proponowaną formę prezentacji, a osoby niepełnoletnie imię i nazwisko pełnoletniego opiekuna. Zgłoszenie można przesłać pisemnie lub drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
b.    czas prezentacji powinnien być dostosowany do możliwości repertuarowej wykonawcy.
c.    prezentacje  nie mogą zawierać wulgarnych i dyskryminacyjnych  oraz  promujących używki treści.
d.    Organizator zapewnia profesjonalne warunki sceniczne dla wykonawcy.
e.    uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty uczestnictwa w Konkursie.  

6.    Przebieg Konkursu:

Zakwalifikowani przez Organizatorów do Konkursu będą mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności i uzdolnienia na scenie podczas  imprezy "Brawo Zakliczyn" w dniu 28 lipca w godzinach od 15 - tej do 18 - tej. Szczegółowy harmonogram imprezy zostanie opublikowany po 5 lipca  na stronie www.zakliczyninfo.pl  

7.    Nagrody:

a.  wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do prezentacji konkursowej otrzymają certyfikaty uczestnictwa w FKL „Brawo Zakliczyn”.
b. komisja festiwalowa zaproponuje najlepszym wykonawcom udział w "Scenie artystycznej" 13. Święta fasoli (9.09.2012) oraz  wskaże trzech wykonawców ( zespoły / soliści) do dofinansowania przez ZCK ich udziału w przeglądzie, konkursie, festiwalu o randze regionalnej.
c. najlepszy zespół muzyczny lub  wokalista otrzyma wsparcie finansowe w nagraniu płyty demo w studio nagrań WS Sound.  

8.    Informacje końcowe:

a. Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji i dokonywania zmian w niniejszym Regulaminie w zależności od zaistniałej, a nie przewidzianej w powyższych zapisach sytuacji, a także do odwołania Konkursu bez podawania przyczyn.
b. Organizator zastrzega sobie prawo praw autorskich niniejszego Konkursu oraz do prezentacji z udziałem finalistów w dniu 28 lipca  2012 r.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.