Logo 2
 

altOd lat możemy się szczycić mocnym, prezentującym wysoki poziom środowiskiem artystycznym w Gminie Zakliczyn. Wystarczy wymienić nazwiska osób oraz nazwy zespołów artystycznych, które odnoszą sukcesy sceniczne i chętnie zapraszane są na przeglądy, festiwale, biorą udział z sukcesami w konkursach, uświetniają swoją obecnością ważne wydarzenia promocyjne. Warto chwalić się naszymi artystami i pokazywać częściej ich umiejętności u nas. Stąd narodził się pomysł organizacji imprezy pod nazwa „Brawo Zakliczyn”.  W ubiegłym roku podczas inauguracyjnej edycji wystąpili na „Brawo Zakliczyn” m.in.: Julka Bagińska, duet akordeonowy Malik & Zieliński, Ballada, zespół „Wyindywidualizowani z rozentuzjowanego tłumu” który potem zmienił nazwę na „NDST” oraz spora grupa młodziutkich instrumentalistów. 

Tegoroczna edycja imprezy złoży się z trzech elementów programowych:

25 lipca (środa) scena przed ratuszem – godz. 11.00
W altdniach od 21 do 30 lipca Zespół Folklorystyczny „Gwoździec” bierze udział w jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto dzieci gór”  - najbardziej prestiżowej tego typu imprezie w kraju. Partnerem zagranicznym „Gwoźdźca” podczas Festiwalu jest litewski zespół  „Grandinēlē” z Poniewieża wraz z którym „Gwoździec” przyjedzie do Zakliczyna w środę 25 lipca i wspólnie wystąpią na scenie przed ratuszem. Zapraszamy nie tylko uczestników tradycyjnego środowego jarmarku, ale wszystkich miłośników folkloru.
27 i 28 lipca (piątek) kompleks sportowo – rekreacyjny na Kamieńcu w Zakliczynie
Na pasażu pomiędzy stadionem LKS „Dunajec” a obiektami „Orlika” zostanie ustawiona scena, ławki z parasolami, stoiska gastronomiczne, urządzenia
rekreacyjne dla dzieci. Po południu ok. 17 –tej zapraszamy na zabawy rekreacyjne rodziny - zabawy poprowadzą animatorzy sportu. Z  kolei o nagłośnienie i świetlenie sceny zadba firma WB Sound, ponieważ w piątek zobaczymy dwa koncerty; zespołu „40% Buesa” z Żabna oraz zakliczyńskiej gwiazdy estrady Izabeli Mytnik, która wystąpi z kwartetem „Posejdon” w repertuarze Anny German.  W przerwie między koncertami odbędzie się uroczystość wręczenia statuetek „Jordana” oraz pierwsza część licytacji na rzecz funduszu „Diamentowy wytrych.”  W sobotę od godziny 15 –tej można będzie posłuchać młodych instrumentalistów z Zakliczyna, Borowej, Słonej, grupę pantomimiczną z Wróblowic. Będą tancerze z Akademii Tańca Krzysztofa Węglarczyka,  Młodzieżowy Zespół Taneczny „Vision” z ZCK, zagra i zaśpiewa duet „Raj” z Gwoźdźca, a gwiazdą tego dnia będzie Julka Bagińska – uczestniczka ubiegłorocznego „Brawo Zakliczyn” i tegoroczna zwyciężczyni festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem.” Będzie też sportowo; z inicjatywy Marka Gołąba oraz MLUKS „Spytko” zobaczymy pokaz podnoszenia ciężarów, rozegrany zostanie mecz samorządów Zakliczyn – Radłów o puchar wicemarszałka Małopolski Romana Ciepieli, a na zakończenie odbędzie się dyskoteka nad Dunajcem.  Mam nadzieję, że każdy znajdzie w programie (zamieszczamy obok) coś dla siebie.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.