Logo 2
 

„Teatr jest w dużej mierze po prostu terapią grupową z udziałem publiczności”.
                                                                                                                 Jonathan Carroll                                                                                                                                                   
b_250_100_16777215_00_images_stories_pozostale_premiera_teatralna.jpg
Teatr odpowiada na różne pytania, jest świetną zabawą, uczy i kształtuje człowieka, stwarza możliwość poznawania świata. Gromadzi wokół siebie ciekawe i wartościowe osobowości.Teatr wyobraźni „Żarówka”, działający pod kierownictwem animatora Arkadiusza Boryczki powstał w 2009 roku przy Regionalnym Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego w Zakliczynie. Są to młodzi miłośnicy teatru, którzy na zajęciach prowadzonych dwa razy w tygodniu w sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim ratuszu biorą udział w warsztatach: ruchowych, głosowych, dramowych, rytmicznych, pisania scenariusza itp. Premiera pierwszego autorskiego spektaklu pod tytułem „O dziewczynce, która w odróżnieniu od skał odnalazła się”  odbyła się w 2009 roku podczas festiwalu „Co to będzie?” w Ciężkowicach. Wówczas bardzo młody zespół – działający zaledwie dwa miesiące – zyskał świetne recenzje od jury. Ten sukces był początkiem dalszych działań związanych z pracą nad warsztatem aktorskim. W/w spektakl był prezentowany wielokrotnie dla mieszkańców gminy Zakliczyn i spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami, co zachęciło młodych aktorów do cięższej pracy.

Aktorzy – amatorzy mimo krótkiego stażu mogą poszczycić się osiągnięciami takimi jak:
- udział w Przeglądzie Teatralnym „Co to będzie?” w Ciężkowicach 2009;
- udział w Festiwalu Teatralnym „Maska” Pleśna 2010r, (II miejsce),
- udział w przeglądzie teatralnym „Spojrzenia” Skrzyszów 2010r.

Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Arkadiusz Boryczka – animator teatralny
Agnieszka Martyka
Justyna Grzegorczyk
Izabela Kusek
Monika Kusek
Zuzanna Kusek
Anna Kusiak
Joanna Kusiak
Marta  Łazarz
Arkadiusz Sułkowski
Magdalena Danioł
Anna Fudacz
Gabriela Grzegorczyk
Jakub Pyrek
 
Grupa teatralna „Żarówka” chce, aby światło sztuki docierało do coraz większych i różnych grup społecznych. W związku z tym zespół będzie proponował widzom różnorakie formy teatru.

Najbliższe wydarzenia:27 listopada 2010 roku zespół wystąpi gościnnie na XV Turystycznym Spotkaniu z Piosenką „FUJARA” w Niedomicach, na którym grupa zaprezentuje kilka krótkich etiud teatralnych oraz swoje piosenki napisane specjalnie na tą okazję (temat przewodni: Takie małe jesienne śpiewanie), obecnie zespół pracuje nad spektaklem o tematyce bożonarodzeniowej, który będzie miał premierę w okresie przedświątecznym w zakliczyńskim klubie Jordana Spytka, wieczorami w najbliższym czasie będą mogli Państwo z całą rodziną posłuchać słuchowisk radiowych m.in. na stronie internetowej Regionalnego Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego w Zakliczynie http://www.zakliczyninfo.pl.    
Serdecznie zapraszamy Państwa na nasze spektakle, a zainteresowanych zgłębieniem wiedzy o tajnikach sztuki teatru na warsztaty teatralne, które odbywają się w środy i czwartki od godz. 16.00 do 18.00 w  sali im.  Spytka Jordana w ratuszu w Zakliczynie.

 


 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.