Brawo
 

Czytaj więcej: Mała „Żarówka” wygrała, starsza „Żarówka” mocno zaświeciła

Za nami emocje związane z II Konfrontacjami „Teatralne Lustra”, która odbyły się 14 i 15 maja w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku. Teatr Wyobraźni „Żarówka” wystawił dwie mocne drużyny; „Małą Żarówkę” ze spektaklem ze „O dziewczynce, które w odróżnieniu od głazów odnalazła się” oraz „Młodzieżową Żarówkę” z absolutną żarówkową premierą „Żubry”. Obie grupy; młodsza i starsza prezentowały się na scenie RCK-B w Brzesku 14 maja, ale werdyktu jurorskiego z dr Ziutą Zającówną w składzie wysłuchaliśmy 15 maja po 17 – tej. Mamy powody do dumy, bo spośród 20 grup teatralnych z byłego województwa tarnowskiego zakliczyński Teatr zaprezentował się znakomicie. Dość napisać, że młodsza grupa - „Mała Żarówka” -  długo w rozmowach kuluarowych typowana była do wygranej – ostatecznie zwyciężyła w młodszej grupie wiekowej II Konfrontacji zgarniając nie tylko entuzjastyczne recenzje Konsultantów, ale nagrodę w wysokości 600 zł.

Czytaj więcej: Czy Teatr Wyobraźni  „Żarówka” zabłyśnie podczas Festiwalu ?Od kilku tygodni dzieci i młodzież z Teatru Wyobraźni „Żarówka” pracują nad przygotowaniem spektakli przygotowywanych na II Konfrontacje Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” Brzesko 2013. W zeszłym roku zdobyliśmy tam wyróżnienie natomiast w maju tego roku będziemy dzielnie walczyć o najwyższą nagrodę czyli „Diamentowe lustro”. Żeby szanse zwiększyć zostały utworzone dwie grupy pod tą sama nazwą z uwzględnieniem na grupę młodszą i starszą. Oczywiście głównym powodem podziału była ilość chętnych i zróżnicowanie wiekowe i warsztatowe. Młodsza grupa zaprezentuje wznowiony spektakl ze zmianami pt.: „O dziewczynce, które w odróżnieniu od głazów odnalazła się”. Grupa starsza przygotowuje premierę pod tytułem „Żubry” w reżyserii Arkadiusza Boryczki - autorem scenariusza jest Andrzej Dembończyk.

Czytaj więcej: Zaproś Teatr odpowiada na różne pytania, jest świetną zabawą, uczy i kształtuje człowieka, stwarza możliwość poznawania świata. Gromadzi wokół siebie ciekawe i wartościowe osobowości. Teatr Wyobraźni „Żarówka”, działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury pod kierownictwem animatora Arkadiusza Boryczki powstał w 2009 roku jako kontynuacja teatru „Kikloł”.  „Żarówka”  to młodzi miłośnicy teatru, którzy na zajęciach prowadzonych dwa razy  w tygodniu w sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim ratuszu biorą udział w różnych formach warsztatu teatralnego m.in.: ruch na scenie, umiejętność pisania scenariuszy, drama, ćwiczenia ruchowe, rytmika, zajęcia wokalne.  TW „Żarówka”  ma w swoim repertuarze cztery spektakle które może wystawić w  ośrodkach kultury, szkołach, świetlicach  - w miejscach które gwarantują minimalne możliwości realizacji spektaklu teatralnego.  Zainteresowanych prosimy o kontakt z Zakliczyńskim Centrum Kultury w celu uzgodnienia warunków i terminu wystawienia spektakli.  A oto co mamy do zaproponowania:

 „Opowieść o zagubionej dziewczynce, która została odnaleziona w przeciwieństwie do głazów”

Czytaj więcej: Teatr Wyobraźni „ŻARÓWKA” działający w Zakliczyńskim Centrum Kultury, zaprasza na otwarte warsztaty teatralne, podczas których można będzie zobaczyć, w jaki sposób aktor przygotowuje się do swojej roli, jak powstaje spektakl, a także spróbować swoich sił aktorskich na scenie po przez zabawę.
     29 sierpnia godz. 11.00 sala im. S. Jordana w ratuszu.
Czas trwania warsztatów: 7.200 Sekund
     Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Boryczka
Po zakończeniu spotkania zainteresowani i zdolni będą mieli okazję „wkręcić” się na warsztaty teatralne, które rozpoczynają się w wrześniu.

Czytaj więcej: Autobus 3D Czytaj więcej: Autobus 3D 27 listopada 2010 roku młodzi aktorzy z zakliczyńskiego Teatru Wyobraźni "Żarówka" działającego przy RCTiDK pod kierunkiem Arkadiusza Boryczki, wzięli udział w XV Jubileuszowym Spotkaniu z Piosenką Turystyczna Fujara 2010, które odbyło się w Niedomicach. Młodzież z Teatru Wyobraźni „Żarówka” zaprezentowała autorską etiudę zatytułowaną „Autobus 3D”. Autorem scenariusza jest Arkadiusz Sułkowski jeden z uczestników warsztatów teatralnych.  Finałem występu było zaśpiewanie piosenki pod tytułem .: „Takie małe jesienne śpiewanie”, do której słowa napisała Marta Łazarz.
Czytaj więcej: Czytaj więcej: Teatr Wyobraźni "Żarówka" działający przy Regionalnym Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego w Zakliczynie uczestniczy dziś w XV Jubileuszowych Turystycznych Spotkaniach z Piosenką "Fujara 2010", które odbywają się w Niedomicach. Pomysł "Spotkań" - jak informują organizatorzy  Koło Turystyczne przy ZSPiGP w Niedomicach - zrodził się na rajdzie jesiennym w 1992 roku kiedy to okazało się, że młodzież nie zna i nie umie śpiewać piosenek turystycznych oraz słabo integruje się przy ognisku i innych spotkaniach. Leszek Błachuta i Dariusz Kuta wymyślili, że zorganizują spotkania przy muzyce i piosence. Tak powstały Turystyczne Spotkania z Piosenką "Fujara" ( nazwa pochodzi od olbrzymiego korzenia w kształcie tegoż instrumentu). W lutym 1993 roku odbyło się pierwsze "Spotkanie" w szkole w Niedomicach, a już za miesiąc w szkole w Biadolinach Radłowskich.

„Teatr jest w dużej mierze po prostu terapią grupową z udziałem publiczności”.
                                                                                                                 Jonathan Carroll                                                                                                                                                   
Czytaj więcej: Teatr Wyobraźni „Żarówka”
Teatr odpowiada na różne pytania, jest świetną zabawą, uczy i kształtuje człowieka, stwarza możliwość poznawania świata. Gromadzi wokół siebie ciekawe i wartościowe osobowości.Teatr wyobraźni „Żarówka”, działający pod kierownictwem animatora Arkadiusza Boryczki powstał w 2009 roku przy Regionalnym Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego w Zakliczynie. Są to młodzi miłośnicy teatru, którzy na zajęciach prowadzonych dwa razy w tygodniu w sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim ratuszu biorą udział w warsztatach: ruchowych, głosowych, dramowych, rytmicznych, pisania scenariusza itp. Premiera pierwszego autorskiego spektaklu pod tytułem „O dziewczynce, która w odróżnieniu od skał odnalazła się”  odbyła się w 2009 roku podczas festiwalu „Co to będzie?” w Ciężkowicach.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.