Baner 4
 

altPodczas sobotniej inauguracji 13. Święta fasoli odbędzie się mecz pomiędzy reprezentacjami regionu śliwkowego reprezentowanego przez polską stolicę suszonej śliwki czyli samorząd Gminy Iwkowa oraz fasoli „Piękny Jaś” z doliny Dunajca reprezentowanego przez polską stolicę fasoli czyli  samorząd Gminy Zakliczyn. Taką propozycję złożyłem w lipcu sąsiadom z Iwkowej w związku z tym, że to terytorialnie sąsiadujące z sobą produkty lokalne wpisane na listę produktów tradycyjnych Małopolski, a po wtóre że po raz pierwszy od lat Święto fasoli i Święto Suszonej altŚliwki nie jest organizowany w tym samym terminie – a tak bywało wcześniej. Sąsiedzi przyjęli ofertę z dużym entuzjazmem którym „zarazili swoje władze powiatowe” , nasza samorządowa drużyna zaprawiona w bojach z drużyną OSP Zakliczyn oraz samorządu Radłowa też sięgnęła po posiłek ze szczytu starostwa tarnowskiego i dziś mogę podać skład obu reprezentacji, które zmierzą się na „Orliku” 8 września (w sobotę) o godzinie 18.30 (po zakończeniu meczu na głównym stadionie „Dunajec” – „Dąbrovia”).  Obie drużyny wybiegną na „Orlika” w składach 7 – osobowych, kadry obu drużyn liczą po 10 zawodników.

Zaczynamy od kadry gości – drużyny samorządowej „Śliwki” dla której mecz w Zakliczynie będzie absolutnym debiutem:

alt

Wojciech Hila – bramkarz. Jest na co dzień dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej – funkcję tą pełni od niedawna i jedyną z ciekawych inicjatyw pana Dyrektora było nawiązanie ściślejszej współpracy z Dyrektorem Zakliczyńskiego Centrum Kultury, dzięki czemu mieliśmy zakliczyńskie akcenty podczas tegorocznego iwkowskiego Rajdu Rowerowego O Puchar Złotego Bicykla, iwkowskie (scena) akcenty podczas „Brawo Zakliczyn” i ponownie zakliczyńskie podczas Święta Suszonej Śliwki.
Do gry w „polu” desygnowani zostali;
Ryszard Ożóg – w ubiegłej kadencji Starosta a obecnie Wicestarosta Brzeski. Zakliczyńscy sportowcy pamiętają mecz pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami Polski i Rumunii rozegrany na stadionie LKS „Dunajec” w 2000 roku – to wydarzenie miało miejsce między innymi dzięki staraniom Ryszarda Ożóga.
Kazimierz Brzyk – przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego. Pan przewodniczący nie jest zbyt pewny przyjazdu do Zakliczyna bowiem ma pełnić honory Starostwa Brzeskiego na innej imprezie turystycznej. Jeśli przyjedzie to może być trudnym przeciwnikiem –wszak mieszka w Okocimiu co może kojarzyć się z Okocimskim” – a to trudny i wymagający rywal.
Stanisław Kowalczyk – Zastępca Wójta Gminy Iwkowa.  Pan wicewójt Gminy Iwkowa ponoć pochodzi z Gminy Gnojnik. Z tego co mi wiadomo w tamtejszym „Pagenie” nie grał, ale pod nieobecność szefa samorządu iwkowskiego – Bogusława Kamińskiego  będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.
Bożena Załubska – to może być tajna i niebezpieczna broń Iwkowian. Pani Bożena jest nauczycielką w szkole w Kątach i z pewnością kibicką tamtejszej „Olimpii”. W następną niedzielę na stadionie „Olimpii” odbędzie się Święto Suszonej Śliwki.
Wojciech Włudyka i Mirosław Karwala to radni Rady Gminy w Iwkowej – jeden ma być ostoją obrony, drugi filarem linii ataku.
Sławomir Utrat - nauczyciel Zespołu Szkół w Wojakowej i Ryszard Zięć - nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Iwkowej. Widać że oświata w Iwkowej jest bardzo mocna.
Piotr Dzięgiel - informatyk Urzędu Gminy Iwkowa uzupełnia kadrę naszych piłkarskich przeciwników.

Kadra samorządowa Gminy Zakliczyn również desygnowała dziesięcioosobowy skład. To będzie trzeci mecz i miejmy nadzieję – pierwsze zwycięstwo. Oto jak została wyselekcjonowana  kadra „Fasoli”:alt

Józef Wojtas - Przewodniczący Rady Miejskiej w Zakliczynie będzie bronił naszej bramki. Przewodniczący bronił bramki we wszystkich , czyli dwóch dotychczasowych meczach kadry samorządowej zbierając bardzo pochlebne opinie kibiców i fachowców.
Mieczysław Kras - Starosta Tarnowski, nasz wielki transfer na ten mecz. Starosty marzeniem jest, aby ufundowany przez niego puchar trafił w ręce gospodarzy, ale jak mówi Mieczysław Kras – marzeniom trzeba pomóc – stąd jego osobisty udział w przedsięwzięciu.   
Jerzy Soska - Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn – kapitan reprezentacji i podstawowy napastnik. Ma na swoim koncie występy we wszystkich dotychczasowych meczach reprezentacji samorządu i strzelone bramki. Burmistrz zapowiada ustrzelenie w sobotnim pojedynku hat – tricka.  
Janusz Krzyżak - Sekretarz Gminy Zakliczyn. Tym razem pod nieobecność burmistrza Soski (wyjazdy służbowe m.in. do Krynicy na Forum Ekonomiczne) pełnił rolę selekcjonera reprezentacji. Sekretarz zapowiada że w meczu skupi się bardzie na grze obronnej.  
Dawid Chrobak - radny Rady Powiatu Tarnowskiego, pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Podobnie jak Przewodniczący, Burmistrz i Sekretarz wystąpił pan Dawid we wszystkich dotychczasowych meczach będąc ostoją obrony.
Kazimierz Dudzik - Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury. Zagrałem w pierwszym meczu przeciw OSP Zakliczyn, przeciw Radłowowi zostałem powołany do szerokiej kadry, ale w kadrze meczowej się nie znalazłem na własną prośbę (inne obowiązki).  Mam nadzieję na udany come -back.
Tomasz Damian - pracownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz prezes ZG Z OSP w Zakliczynie. Pan Tomasz jest etatowym piłkarzem samorządowej kadry Zakliczyna walcząc do upadłego na całej długości i szerokości „Orlika”.
Antoni Soból - pracownik Zakliczyńskiego Centrum Kultury, gospodarz Gminnego Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego "Kamieniec." Grał w obu dotychczasowych meczach raczej w pomocy niż w ataku – teraz będzie partnerował w ataku Burmistrzowi.
Dariusz Kusiak - informatyk w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie debiutował w meczu z Radłowem. Z Iwkową zagra w pomocy.
Łukasz Majewski - Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Stróżach, Animator "Orlika." Podobnie jak Kusiak również pan Majewski debiutował w meczu z Radłowem i podobnie jak Informatyk UM będzie operował w pomocy.  

Sędzią głównym zawodów będzie pan  Robert Kraj. Zapraszamy kibiców i prosimy o doping.

Za tydzień – 16 września odbędzie się  XI Święto Suszonej Śliwki na stadionie KS "Olimpia" Kąty.

Program imprezy:
    14:00 – Msza w kościele w Kątach i uroczysty przemarsz z kościoła na stadion „Olimpii” Kąty
    15:00 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie”
    15:20 – Powitanie gości
    15:40 – „Zasmakuj w Małopolsce” – promocja produktów regionalnych cz. 1
    15:50 – Występ Iwkowskiej Orkiestry Dętej
    16:15 – Jubileusz 15–lecia Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa
    16:35 – „Magiczny Śliwkowy Szlak” – program dla dzieci
    17:00 – Rozstrzygnięcie konkursu - „na najlepszą potrawę ze śliwką” oraz „Jesienne stoły”
    17:20 – „Zasmakuj w Małopolsce” – promocja produktów regionalnych cz. 2
    17:35 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Iwkowianie”
    18:00 – Rozstrzygnięcie konkursu „Człowiek Roku” i „Firma Roku”
    18:20 – Występ nauczycieli ze Szkoły Muzycznej w Domosławicach filii z Dobrociesza
    18:50 – „Zasmakuj w Małopolsce” – promocja produktów regionalnych cz. 3
    19:00 – Występ Kabaretu KaŁaMaSz – aktorów z popularnej ławeczki serialu „Ranczo”
    20:30 – Koncert gwiazdy wieczoru zespołu – „Baciary”
    22:00 – Zabawa taneczna z zespołem muzycznym „Bonus band”
    24:00 – Zakończenie imprezy

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.