Logo 2
 

Jak dojechać ?

altNie wszystko można zmieścić na plakacie, bo wtedy mielibyśmy książeczkę a nie jakąkolwiek informację.  Plakat, plakatem a od tego jest m.in. Internet  aby bardziej szczegółowo zarekomendować to, co będzie się działo 8 i 9 września czyli podczas 13. Święta fasoli, ma będzie działo się przede wszystkim na Kompleksie Sportowo – rekreacyjnym „Dunajec” co nie znaczy że na Rynku nic nie będzie.  Na wszelki wypadek Stanisław Kusiak przygotował poglądowa mapkę (proszę kliknąć na obrazek po prawej stronie raz i za chwilę kolejny raz by zobaczyć mapę w powiększeniu).

Wesołe miasteczko z Moraw na Rynku

Podobnie jak w poprzednich latach podczas Święta fasoli tak też i tym razem na północnej części Rynku w Zakliczynie będzie do Państwa dyspozycji „Wesołe miasteczko” firmy „Flaks.” W tym roku przyjedzie jeszcze więcej urządzeń nić poprzednio. Sprzęt z karuzelami pojawił się na rynku już w środę (5 września) po południu. W czwartek i piątek urządzenia będą montowane na płycie Rynku ( na północ od  Ratusza) by w sobotę i niedziele być w pełnej dyspozycji. Osoby handlujące na Rynku w czwartek, piątek i sobotę mają do dyspozycji południową część płyty Rynku. Na stronie www.zakliczyn.pl od pewnego czasu jest na ten temat informacja burmistrza Soski.

Zabawy rekreacyjne , kule wodne, malowanie twarzy na Kamieńcu, dyskoteka

altWesołe miasteczko to jedno, ale na Kamieńcu obok hali „Dunajca” będą kolejne atrakcje dla dzieci, a mianowicie urządzenia typu bungee, trampolina, zamki dmuchane, suchy basen firmy „Zabawy rekreacyjne” a także basen z kulami wodnymi. To jeszcze nie wszystko, bowiem zarówno „Karczma piwna” państwa Hajdeckich ulokowana na części płyty boiska treningowego oferować będzie dla dzieci malowanie twarzy, ponadto „Karczma” oferuje konkursy ( w tym karaoke) dla dzieci i rodzin oraz w niedzielę po koncercie zespołu NoToCo dyskotekę z DJ-ami.

Jarmark Produktu Lokalnego

Część wystawców swoje stoiska otworzy już w sobotę, natomiast w niedzielę spodziewamy się rekordowej liczby uczestników JPL. Wraz z listą rezerwową mamy około 60 wystawców i wszyscy znajdą miejsce na ekspozycję – dotąd największa liczba wystawców wynosiła 35- 40 stoisk. Apelujemy do wystawców o dwie sprawy. Po pierwsze;  aby dojeżdżając do miejsca imprezy mieli za szybą samochodu kartkę z wyraźnym napisem „JPL” a po ustawieniu stoiska odjechali samochodem na miejsce wskazane przez organizatorów, po drugie; w związku z duża ilością stoisk zapotrzebowanie na energię elektryczną jest bardzo duże, dlatego jeśli ktoś ma urządzenia typu frytownice, patelnie elektryczne,  mikrofalówki, itp. powinien z sobą zabrać agregat prądotwórczy.

Sport i rekreacja

altW sobotę o 16 – tej na stadione LKS „Dunajec” odbędzie się mecz ligi okręgowej pomiędzy „Dunajcem” Zakliczyn a „Dąbrovią” Dąbrowa Tarnowska - mecz jest biletowany natomiast na całą resztę programu Święta fasoli wstęp jest wolny. O 18.30 na „Orliku” o Puchar Starosty Tarnowskiego walczyć będą reprezentacje samorządowe Iwkowej i Powiatu Brzeskiego oraz Zakliczyna i Powiatu Tarnowskiego w ramach pojedynku „Fasoli” i „Śliwki" (kadry obu reprezentacji podam w piatek na Zakliczyninfo). W Kątach gm. Iwkowa tydzień po Święcie fasoli odbędzie się Święto Suszonej Śliwki – stąd pomysł takiej konfrontacji  i wspólnej promocji produktów tradycyjnych Małopolski.

Scena artystyczna

altW sobotę ok. godziny 19 –tej gotowy do rozpoczęcia  zabawy będzie zespół „Takt”, ale w trakcie przerwy w meczu „Fasola vs. Śliwka” i tuz przed rozpoczęciem zabawy zobaczymy tancerzy Akademii Tańca Krzysztofa Węglarczyka. Akademia da popis również podczas niedzielnej części imprezy. W niedzielę najpierw na scenie pojawią się krakowscy aktorzy, którzy promować będą produkty tradycyjne Małopolski w ramach projektu „Zasmakuj w Małopolsce.” O godzinie 13 – tej na scenie zobaczymy grupy taneczne naszego eksportowego zespołu „Gwoździec” – uczestnika tegorocznego międzynarodowego festiwalu „Święto dzieci gór”, po „Gwoźdżcu” kolejna muzyczna wizytówka czyli duet akordeonowy „Malik & Zieliński” w towarzystwie perkusisty Adama Pyrka. „"Wyindywidualizowani Zrozentuzjazmowanego Tłumu" to propozycja ostrzejszego pop-rockowego zespołu wokalno – instrumentalnego z Zakliczyna. Około 15.30 nastąpi ceremonia oficjalna która poprowadzi burmistrz Jerzy Soska. Po ceremonii oficjalnej na scenę wejdą ludzie z grupy „NoToCo” by przygotować koncert legendarnej polskiej big –bitowej formacji a przed sceną pokaz dla publiczności dadzą; Młodzieżowy Klub Karate z Gromnika oraz Akademia Tańca Krzysztofa Węglarczyka. Po koncercie „NoToCo” dla spragnionych zabawy karczma piwna państwa Hajdeckich zaprasza na dyskotekę z Dj-ami – to będzie finał 13. Święta fasoli.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.