Brawo
 

altaltZarząd Województwa Małopolskiego wybrał 5 projektów, które mogą liczyć na pieniądze z Unii w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, aż cztery nowe strefy powstaną w regionie tarnowskim. Zakliczyn, Szczurowa, Tuchów i Koszyce - to w tych miejscowościach powstaną nowe strefy aktywności gospodarczej. Na realizację inwestycji gminy otrzymają pieniądze z UE. 30 listopada w sali Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miejskiego w Zakliczynie o godzinie 8 - mej członek Zarządu Wojewódzkiego Stanisław Sorys oraz burmistrz Jerzy Soska i skarbnik Gminy Zakliczyn Urszula Nowak podpisali umowę na projekt "Utworzenie Zakliczyńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej" którego wartość całkowita wynosi 3 876 012 zł 59 groszy z czego wartość dofinansowania to kwota 2 989 669 zł 33 grosze. Zakliczyńska SAG zostanie zlokalizowana na południowo-zachodnim krańcu miasta, przy zbiegu ulicy Grabina i ul. Ruchu Oporu, obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Teren strefy zostanie uzbrojony we wszystkie dostępne media. Planowany termin zakończenia realizacji projektu przewidywany jest na koniec pierwszego kwartału 2014 roku.

alt- Dziś podpisujemy umowę na przedsięwzięcie w którym przewidujemy wydanie pieniędzy na tworzenie nowych miejsc pracy, a nie na coś, co będzie obciążać w przyszłości budżet gminy. To jest niezwykle istotne w obecnej sytuacji Polski - mówił podczas uroczystości Stanisław Sorys - zainwestowane w Strefę złotówki będą się kiedyś, kiedy pojawią się tam inwestorzy, zwracać do budżetu gminy w postaci podatków. Podobny projekt już realizujemy na terenie gminy Wojnicz. Niebawem podpiszemy umowę w Tuchowie. Często bywam w Zakliczynie podczas ważnych przedsięwzięć gospodarczych i społecznych, dlatego cieszę się bardzo że będzie tu realizowany kolejny, ważny projekt i życzę wam, żeby żądna złotówka z tego programu nie musiała wracać z powrotem do budżetu MRPO. Wszystkiego najlepszego panie Burmistrzu, niech Zakliczyn rozwija się gospodarczo   - zakończył wystąpienie członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
- Ogromnie się cieszę że złożony przez nas wniosek uzyskał pozytywną ocenę Urzędu Marszałkowskiego. Chciałem przypomnieć, że do naszej Gminy trafi w najbliższych latach kwota blisko 3 mln złotych, my do tego dokładamy 20% własnych środków - mówił z kolei burmistrz Soska - to będzie mała strefa, bo my nie mamy tak jak na przykład Wojnicz autostrady, drogi krajowej, nie mamy wolnych terenów przeznaczonych do działalności gospodarczej. Niemniej jednak udało nam się znaleźć obszar gdzie możemy złożyć ofertę do lokowania inwestycji przedsiębiorcom. O dziwo, już zgłaszają się do nas chętni, którzy chcieliby inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy. Uważam że jest to ogromna szansa dla naszej gminy. Jestem przekonany, że otrzymane środki dobrze wykorzystamy. Trudności będą, ale po to jesteśmy żeby je rozwiązywać - zakończył  swoje wystąpienie burmistrz Soska.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.