Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_wybory_samorzadowe_2014.jpgNa półmetku kampanii wyborczej w gminie Zakliczyn dotarła do nas informacja, która jest z pewnością zaskoczeniem dla wielu wyborców, szczególnie w okręgu nr 11 obejmującym miejscowość Faściszowa. W dniu 29 października kandydat na radnego Rady Miejskiej w Zakliczynie z tego okręgu, Pan Zdzisław Jarosz, kandydujący z Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Zakliczyna, przesłał nam list który wystosował w dniu 28.10.2014 roku do Przewodniczącego KWW Razem dla Zakliczyna z prośbą o publikację na portalu Zakliczyninfo – jest to zawiadomienie o rezygnacji z kandydowania Zdzisława Jarosza na radnego Rady Miejskiej w Zakliczynie. Treść listu publikujemy poniżej.  

Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Zakliczyna

Przewodniczący Komitetu

Szanowny Pan Paweł Bober

Uprzejmie zawiadamiam, że rezygnuję z dniem 28 października 2014 r. z dalszego ubiegania się o mandat radnego do Rady Miejskiej w Zakliczynie z okręgu nr 11 lista nr 15.

 

                                                      Uzasadnienie

 

b_250_100_16777215_00_images_2014_36_Jarosz.JPGW oparciu o moje doświadczenia i oceny oraz na podstawie opinii mieszkańców przedstawianych na różnego rodzaju zebraniach i w rozmowach osobistych oraz w wyniku dyskusji kandydatów na radnych i burmistrza KWW Razem dla Zakliczyna, przedstawiłem publicznie swój program wyborczy w formie gazety przedwyborczej nr 1 uzupełniony publiczną wypowiedzią w czasie zebrania mieszkańców wsi Faściszowa w dn. 26.10.2014 r. W mojej ocenie wieś Faściszowa jest na tle innych środowisk gminy Zakliczyn zapóźniona w wielu dziedzinach, w ostatnich 4 latach zapóźnienia te uległy stagnacji. Dotyczy to głównie budowy dróg, chodników, oświetlenia, kanalizacji, wodociągów, braku przedszkola, modernizacji i racjonalizacji placówki oświatowej i przekształcenia jej w centrum oświaty i wychowania, a kilka podjętych działań, moim zdaniem, naruszają podstawowe zasady sprawiedliwości społecznej i tym samym powodują zantagonizowanie społeczności lokalnej. Doszło do sytuacji, że jedni mają wszystko, inni - nawet nadziei. Wieś jest podzielona na część "górną " i " dolną"  bez przejezdnej łączącej je drogi. Wyzwania te w skali gminy na tle dokonań ustępującego samorządu są poważne i wymagają zgodnej pracy wszystkich, którym te sprawy leżą na sercu i ich również dotyczą. Wyzwania te wymagają przede wszystkim przełomu w zakresie wzajemnego zrozumienia i zgody w dążeniu do celu kreatorów miejscowej sceny. Uważam, że zrozumienie demokracji i zasad kampanii wyborczej polega na publicznej debacie w zakresie ocen i klasycznej wymianie poglądów. Możemy się spierać, ale wypracowany w ten sposób program winien uzyskać akceptację wszystkich  wokół zgodnej  jego realizacji. Niestety, niektórzy moi konkurenci w czasie i miejscu publicznej debaty nie przedstawili własnej oceny stanu faktycznego i realnych propozycji zmiany sytuacji na lepszą, natomiast poza zebraniem wszczynają rożnego rodzaju dyskusje, kreując subiektywne i krzywdzące w wielu momentach oceny. W takiej atmosferze nie zbuduje się żadnego pozytywnego porozumienia, a jedynie pogłębia się istniejące podziały. W takim postępowaniu nie będę brał udziału. Ponadto jestem przekonany, że próby przeciwstawienia mojej osoby Przewodniczącemu Komitetu Wyborczego Razem dla Zakliczyna jest próbą naruszenia i deprecjacji niewątpliwych sukcesów kandydatów na radnych i burmistrza z naszego komitetu. Zdawałem i zdaję sobie sprawę, że  kandydaci niezależni, a tylko tacy znajdują się w naszej grupie, są zarzewiem i zagrożeniem dla wielu, szczególnie startujących kolejny raz i zmierzających do utrzymania swoich wpływów. Równocześnie informuję, że zwrócę się do potencjalnych swoich wyborców we wsi Faściszowa z prośbą o wsparcie  innego kandydata po uzgodnieniach z Komitetem Wyborczym Razem dla Zakliczyna oraz jeżeli zajdzie taka potrzeba przedstawię w środkach masowego przekazu pogłębioną ocenę zaistniałej sytuacji. Równocześnie przepraszam tych , którzy moją decyzją mogą czuć się rozczarowani.

pozostaję z wyrazami szacunku

Zdzisław Jarosz

 

 Oświadczenie Pełnomocnika  Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Zakliczyna 

W dniu 30 października 2014 r  złożyłem w Miejskiej Komisji Wyborczej oficjalny dokument potwierdzający rezygnację z kandydowania do Rady Miejskiej w Zakliczynie z okręgu nr. 11 obejmującym miejscowość Faściszowa, naszego kandydata Pana Zdzisława Jarosza. Komitet podziela motywację jaką kierował się nasz kandydat na radnego i solidaryzuje się z Nim w jego decyzji. Dziękujemy Panu Zdzisławowi za pełne zaangażowanie  w drodze do oczekiwanych zmian jakie prezentuje swoim programem KWW Razem dla Zakliczyna. Jednocześnie informujemy, że Pan Zdzisław pozostaje w naszym komitecie i nadal będzie nas wspierał swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrymi pomysłami. Jako Komitet uważamy ,że w kampanii wyborczej ważny  jest spór wynikający z różnic programowych, wizji rozwoju i przyszłości Miasta i Gminy Zakliczyn. Nie godzimy się natomiast na wciąganie w debatę wyborczą spraw prywatnych. Zgodnie  z decyzją KWW  Razem dla Zakliczyna nie  decydujemy się na poparcie żadnego z pozostałych kandydatów na radnego w okręgu nr.11, gdyż uważamy, że mieszkańcy Faściszowej ocenią zaistniałą sytuację i dokonają właściwego wyboru w dniu 16 listopada.

Paweł Bober; Pełnomocnik wyborczy KWW Razem dla Zakliczyna

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.