Logo 1
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_39_s_rm.JPGW najbliższych dniach w samorządach rozpocznie się nowa kadencja 2015-18. Jeszcze tylko w 30 listopada 2014 tu i ówdzie przeprowadzone zostaną dogrywki i będziemy mieli pełną wiedzę na temat tego, kto, gdzie i za co będzie odpowiadał przez kolejne 4 lata. W rozpoczynającej kadencji pojawiło się kilka nowych twarzy, ale też w listopadowym rozdaniu wyborcy podziękowali lub nie obdarzyli wystarczająco dużym zaufaniem kilka znanych i doświadczonych w pracy samorządu gminnego postaci. W tym artykule chciałbym właśnie tym osobom poświęcić uwagę, bo jestem przekonany, że na uwagę ową zasłużyli swoimi dokonaniami i doświadczeniem. W składzie nowej Rady Miejskiej w Zakliczynie zabrakło miejsca dla Janusza Jaszczura, Edwarda Mietły i Mariana Skwarło.

 

b_250_100_16777215_00_images_2014_39_jj.JPGJanusz Jaszczur „etatowo” pełnił funkcję radnego, najpierw Rady Gminy, a od 2006 roku Rady Miejskiej w Zakliczynie, regularnie zdobywając mandat od wyborców z okręgu wyborczego nr 7 obejmującego miejscowość Stróże. Rolnik, strażak - ochotnik, członek PSL – kandydujący, co zrozumiałe z listy PSL, był faworytem w kolejnych wyborach i z roli faworyta wywiązywał się doskonale. W ostatniej kadencji pracował w Komisji Finansów, Budżetu i Rozwoju Gospodarczego, ale też dobrze czuł się w sprawach związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem publicznym oraz rolnictwem. W wyborach 16 listopada 2014 roku uzyskał łączne poparcie 143 głosujących w obwodzie otwartym i zamkniętym (DPS Stróże), co okazało się za mało wobec 180 głosów konkurenta z listy PiS Macieja Krakowskiego – najmłodszego radnego obecnej kadencji, która rozpocznie się 1 grudnia 2014 roku.

b_250_100_16777215_00_images_2014_39_em.JPGEdward Mietła to również „etatowy” radny, najpierw Rady Gminy, a potem Rady Miejskiej w Zakliczynie. Początkowo Edward Mietła reprezentował w Radzie Gminy Wesołów, a od kilku kadencji okręg nr 9 złożony z miejscowości Wola Stróska i Zdonia. Emerytowany nauczyciel, rolnik i aktywny działacz Polskiego Związku Hodowców Koni – szef brzeskiego koła PZHK, muzyki związany m.in. z Zespołem Folklorystycznym „Gwoździec.” Niewątpliwie Edward Mietła to jest człowiek bardzo zapracowany, a dodać należy, że w Radzie Miejskiej mijającej kadencji pełnił rolę członka Komisji Rewizyjnej oraz członka Komisji Spraw Socjalnych i Porządku Publicznego. W wyborach 16 listopada 2014 roku uzyskał trzeci wynik ustępując nowej radnej Paulinie Siemińskiej z listy KWW Jerzego Soski Razem Dla Gminy oraz Andrzejowi Malikowi (KW PiS) a wyprzedzając Zdzisława Myszora z KWW Razem Dla Zakliczyna.

b_250_100_16777215_00_images_2014_39_ms.JPGMarian Skwarło to były członek Zarządu Gminy Zakliczyn w początkowym okresie odrodzonego samorządu. Do Rady Miejskiej powrócił w 2006 roku i przez dwie kolejne kadencje pełnił mandat radnego w okręgu złożonym z miejscowości Charzewice i Faliszewice. W Radzie był specjalistą od spraw socjalnych i porządku publicznego – w tej Komisji zasiadał przez minione dwie kadencje. Jest cenionym działaczem PSL oraz strażakiem – ochotnikiem, prezesem jednostki OSP w Faliszewicach i wiceprezesem Zarządu Gminnego Z OSP RP w Zakliczynie oraz społecznikiem. W wyborach 16 listopada 2014 roku rywalizował z dwoma paniami z Charzewic; Katarzyną Rubiś z listy KWW Jerzego Soski Razem Dla Gminy oraz z Urszulą Łośko z KW PiS, której to po wyrównanej walce wyborczej przypadł mandat radnej z tego okręgu.         

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.