Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_2015_s_i_rs.jpgDziś ostatnia podpowiedź na Zakliczyninfo dla mieszkańców sześciu sołectw gminy Zakliczyn na niedzielne wybory sołeckie. Mieszkańcy czterech miejscowości, tj. Bieśnika, Gwoźdźca, Olszowej i Paleśnicy wybierać będą tylko sołtysów, a dwóch miejscowości, tj. Rudy Kameralnej i Wesołowa tylko rady sołeckie.  Jeśli ktoś woli informacje w wersji papierowej na temat wyborów sołeckich, to zachęcam do nabycia nowego numeru „Głosiciela” – tam na stronach 6 i 7 znajdziecie obszerne informacje na ten temat.

Mają już rady sołeckie, wybiorą sołtysa:

Bieśnik. Rada Sołecka nie będzie wybierana, ponieważ zgłoszono do niej pięć osób, są to: Dębosz Wacław, Foryś Andrzej, Kwiek Wiesława, Mróz Bogdan, Sowa Małgorzata. Wiadomo, że sołtysem Bieśnika będzie kobieta, bo kandydatkami są: Ewa Skurnóg i Bogusława Sobol.  Wybory odbędą się w budynku byłej szkoły w Bieśniku.

Gwoździec. Rada Sołecka Gwoźdźca składa się następujących osób; Dudek Stanisław, Nadolnik Stanisław, Surga Anna, Świerczek Jolanta, Urban Kazimiera bo tylu członków może liczyć i tylu kandydatów zgłoszono do niej. O głosy na funkcję sołtysa powalczą w Gwoźdźcu Henryk Niemiec i Danuta Siepiela. Wybory odbędą się w miejscowym budynku Domu Strażaka.

Olszowa. Tutaj również zgłoszono piątkę kandydatów do Rady Sołeckiej więc nie ma potrzeby wybierać spośród kandydatów, bo zgodnie z miejscowym prawem „automatycznie” stali się kandydaci członkami Rady, a są to: Martyka Marian, Mroczek Renata, Potok Janina, Soból Andrzej, Sobol Jan. Jest za to potrzeba wyboru sołtysa Olszowej, bowiem o tą funkcję ubiegają się dwie panie: Angelika Potok i Józefa Soból. Uwaga! Mieszkańcy Olszowej głosują w lokalu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paleśnicy.  

Paleśnica. Wyborcy w Paleśnicy głosują u siebie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, a wybierać będą spośród trojga kandydatów na funkcję sołtysa, a są to: Małgorzata Jurek, Władysław Martyka i Jolanta Ślezak-Różycka. Skład Rady Sołeckiej Paleśnicy już mamy, są to: Chrobak Małgorzata, Konwent Marek, Mastalerz Elżbieta, Sapeta Wojciech, Zięcina Edward.

Mają sołtysów, wybiorą rady sołeckie:

Ruda Kameralna. Nowym sołtysem bez potrzeby dokonywania wyboru, choć już kiedyś taką funkcję pełnił, jest w Rudzie Kameralnej Andrzej Różowski. Do Rady Sołeckiej zgłoszono sześć osób spośród których trzeba wybrać piątkę. Kandydatami są: Czuba Ignacy, Fulara Grzegorz, Padoł Mariusz, Sadłowski Aleksander, Turczak Maciej, Winiarska Aneta. Wybory Rady Sołeckiej Rudy Kameralnej odbędą się w tutejszej świetlicy.

Wesołów. Nikomu nie przyszło do głowy rywalizować tutaj o funkcję sołtysa z Henrykiem Lasotą, za to do Rady Sołeckiej Wesołowa zgłoszono sześciu kandydatów na pięć miejsc. Są to: Biel Sławomir, Janowska Barbara, Franczyk Jacek, Mietła Edward, Migdał Kazimierz, Pajor Jacek. Wybory Rady Sołeckiej Wesołowa odbędą się w miejscowej świetlicy.

 

Jutro zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią napiszę o konsultacjach społecznych w sprawie służby zdrowia na terenie gminy Zakliczyn. W tej sprawie burmistrz Dawid Chrobak wysłał do mieszkańców list, w którym uzasadnia celowość przeprowadzenia konsultacji, czytamy w nim, m.in.: „…Podczas spotkań z mieszkańcami, zwłaszcza w czasie kampanii wyborczej, usłyszałem wiele gorzkich słów pod adresem służby zdrowia. Wiele osób zwracało uwagę na słaby dostęp do stomatologa. Dlatego zdecydowałem się na przeprowadzenie konsultacji społecznych na temat opieki zdrowotnej w naszej Gminie. Odbędą się one wraz z wyborami sołtysów i rad sołeckich, w dniu 15 marca…”

 

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.