baner 5
 

b_250_100_16777215_00_images_2015_s_i_rs.jpg15 marca 2015 roku w 16 miejscowościach gminy Zakliczyn odbyły się wybory sołeckie. W 8 miejscowościach nie było takiej potrzeby, gdyż zgłoszono jednego kandydata na sołtysa i taką liczbę członków rad sołeckich, że wybory były zbędne. Za Gminną Komisją Wyborczą podaję  wyniki wyborów w tych miejscowościach gdzie w minioną niedzielę odbyło się głosowanie:

Bieśnik – tutaj mieszkańcy wybierali sołtysa. Funkcję tą pełnić będzie nadal Bogusława Sobol.

Charzewice – wybierano sołtysa i radę sołecką. Wyborcy zdecydowali, że sołtysem będzie Józefa Dudek, a w skład Rady Sołeckiej weszli; Jolanta Dudek, Jan Jewulski, Ewa Pawlik, Urszula Szot i Bolesław Świerczek.

 

Dzierżaniny – sołtysem nadal będzie Urszula Sacha,  a do Rady Sołeckiej weszli; Krystyna Kopacz, Teresa Nidecka, Krzysztof Pachota, Stanisław Piotrowski, Bernadeta Styczeń.

Faściszowa –  wybierano sołtysa i radę sołecką. Wyborcy zdecydowali, że sołtysem będzie Zofia Boczek, a w skład Rady Sołeckiej weszli; Adam Cierniak, Mariusz Magiera, Agata Myszor, Kazimierz Socha, Krzysztof Truchan.

Filipowice – wybierano sołtysa i radę sołecką. Wyborcy zdecydowali, że sołtysem będzie Zygmunt Olchawa. W związku z tym, że oboje kandydujący uzyskali identyczna liczbę głosów sołtysa wyłoniono w drodze losowania. W skład Rady Sołeckiej weszli; Dariusz Kornaś, Irena Kusion, Tadeusz Martyka, Kazimierz Pajor i Zbigniew Piechnik.

Gwoździecsołtysem nadal będzie Danuta Siepiela.

Lusławice – wybierano sołtysa i radę sołecką. Wyborcy zdecydowali, że sołtysem będzie Anna Czermak, a w skład Rady Sołeckiej weszli; Marek Jaszczur, Grzegorz Kwiek, Piotr Pawlikowski, Piotr Pyrek i Lesław Racibor.

Olszowa sołtysem nadal będzie Józefa Soból.

Paleśnica - sołtysem będzie Jolanta Ślezak – Różycka.

Ruda Kameralna – tutaj wybierano Radę Sołecką do której wybrano: Ignacego Czubę, Mariusza Padoła, Aleksandra Sadłowskiego, Macieja Turczaka i Anetę Winiarską.

Słona – wybierano sołtysa i radę sołecką.Wyborcy zdecydowali, że sołtysem pozostanie Danuta Nowak. Pani sołtys Nowak była u mnie rano w poniedziałek z prośbą o przekazanie za pośrednictwem Zakliczyninfo podziękowania za obdarzenie jej przez mieszkańców Słonej zaufaniem i wybór na funkcję sołtysa.  W skład Rady Sołeckiej Słonej wejdą: Janusz Drogoś, Jerzy Gac, Szczepan Kasprzyk, Andrzej Kulak i Anna Kuzera – Majewska.

Stróże – wybierano sołtysa i radę sołecką. Wyborcy zdecydowali, że sołtysem pozostanie Antoni Teper, a w skład Rady Sołeckiej wejdą: Janusz Jaszczur, Janusz Kaczmarczyk, Stanisław Nosek, Piotr Piechnik i Maria Witek.

Wola Stróska – tutaj też wybierano sołtysa i radę sołecką. Wyborcy zdecydowali, że   sołtysem pozostanie Józef Teper, a do Rady Sołeckiej desygnowali wyborczym werdyktem Renatę Dyngosz, Agatę Malik, Grażynę Nosek, Henryka Waryasa i Krystynę Zawiszę.

Wesołów – wybierano tylko Radę Sołecką w skład której weszli; Sławomir Biel, Jacek Franczyk, Barbara Janowska, Kazimierz Migdał i Jacek Pajor.

Wróblowice – nie chciał być już radnym Rady Miejskiej tylko sołtysem i nim został – Zbigniew Jachym. Jachyma wspierać będzie Rada Sołecka w składzie: Magdalena Chrzanowska, Zbigniew Gondek, Maria Kęder, Ewa Nosek i Wojtaszek Zbigniew.

Zdonia – wybierano sołtysa i radę sołecką. Wyborcy zdecydowali, że sołtysem pozostanie Andrzej Malik,  którego wspierać będzie Rada Sołecka w składzie: Paweł Bajorek, Bogdan Błoniarczyk, Kazimierz Jankosz, Janusz Siemiński i Stanisław Wróbel.

źródło informacji - Gminna Komisja Wyborcza

Jesteśmy po pierwszych powszechnych wyborach sołeckich w gminie Zakliczyn. Tam gdzie odbyły się wybory sołtysów, zwraca uwagę wysoka frekwencja wyborcza przekraczająca ponad 50%, a to oznacza, że mandat sołtysa i rady sołeckiej jest wyraźnie silniejszy niż podczas dotychczasowych wyborów dokonywanych na zebraniach wiejskich.  Szczególnie pasjonujące pojedynki wyborcze odbyły się w Bieśniku, Filipowicach (tu o ostatecznym werdykcie zdecydowało losowanie – p. K. D.) , Faściszowej, Gwoźdźcu, Stróżach i Woli Stróskiej.  Pewnie po funkcje sołtysa sięgnęły: Józefa Dudek w Charzewicach, Anna Czermak w Lusławicach  i Jolanta Ślezak – Różycka – wszystkie panie miały dwójkową konkurencję i wszystkie zebrały więcej głosów i pozostali dwaj konkurenci do funkcji sołtysa.        

 

 

  

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.