Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_12_warsztaty_pds.JPGW  naszym  przedszkolu  traktujemy  Rodziców  jako  swoich  partnerów  i dlatego  też  organizujemy  szeroki  wachlarz  form  współpracy  z  Rodzicami.  Jedną z form współpracy przedszkola z rodzicami są warsztatowe zajęcia otwarte. Są to popołudniowe spotkania, w których biorą udział rodzice  wraz  z  dziećmi. Służą one wzajemnej integracji oraz wskazują rodzicom,w jaki sposób spędzać czas z własnym dzieckiem i łączyć zabawę z edukacją.

Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas w zawrotnym tempie podąża do nowoczesności. Dlatego  9 kwietnia w przedszkolu w Lusławicach  odbyły się  warsztaty poświęcone działalności plastycznej, a konkretnie  nawiązywały  tematyką do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Obok wierzby używano również gałązek malin i porzeczek. Ścinano je w Środę Popielcową i przechowywano w naczyniu z wodą, aby puściły pąki na Niedzielę Palmową. W trzpień palmy wplatano również bukszpan, barwinek, borówkę, cis, widłak. Dodawano do nich suszone lub bibułkowe kwiaty oraz różnokolorowe wstążeczki. W Wielką Sobotę palmy są palone, a popiół z nich jest używany w następnym roku, kiedy w środę popielcową ksiądz znaczy wiernym głowy popiołem.

 

Nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem ale był też i czas na miłe pogawędki. Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych palm wielkanocnych. Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.

Warsztaty  plastyczne   przygotowały  nauczycielki: Krystyna Biel. Edyta Olszewska- Kwiek  i Monika  Dudzik.

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.