Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_41_Mi_281.JPGZ okazji ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA, który przypada 25 listopada dzieci, nauczyciele i rodzice włączyli się w szkolną akcję, trwającą od 21 listopada do 5 grudnia. Nad jej koordynacją czuwał wychowawca kl. I.  Celem akcji było propagowanie czytelnictwa, na które szczególnie w ostatnim czasie kładzie nacisk nasza szkoła oraz wdrażanie do opieki nad zabawkami, co uczy też szacunku wobec ludzi i zwierząt. Na specjalnie stworzonej gazetce można było przeczytać m.in. o historii tego święta oraz najbardziej popularnych misiach. Uruchomiono „misiową biblioteczkę”, do której każdy mógł przynieść książeczkę o misiu. W czasie trwania akcji czytano na zajęciach, a także  lekcjach bibliotecznych wiersze, bajki i opowiadania o misiach. Zapraszano również rodziców, którzy w klasach czytali książeczki o tej tematyce.

b_250_100_16777215_00_images_2014_41_Mi_155.JPG Dzieci przynosiły swoje ulubione misie na szkolną wystawę w krainie „Misiolandii”, powstałą na I piętrze naszej szkoły, gdzie w czasie przerw miło spędzały czas oraz wykonały portrety misiów zdobiących szkolny korytarz.    Chętne dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których wykonały okazałe misie z masy solnej. Starsi uczniowie napisali wypracowania o swoich przytulankach, nagrodzone na podsumowującym akcję apelu szkolnym. Wtedy też najlepiej czytający uczniowie z klas młodszych odczytali popularne wiersze o misiach. Zorganizowano również zabawę andrzejkową z misiami, na której nie zabrakło zabaw i piosenek o misiach, a także misiowych opasek na głowach uczestników oraz mikołajkowe oglądanie bajek z cyklu „Przygody Misia Uszatka” na dużym ekranie.

Wszystkim biorącym udział w tej sympatycznej akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do opiekowania się swoim misiem nie tylko od święta, ale i na co dzień, bo przecież „Czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”!

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.