Brawo
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_48_perpektywy.pngW styczniowym wydaniu „Perspektyw” został opublikowany Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych w Polsce. To prestiżowe zestawienie składa się z ogólnopolskiej tabeli liceów ogólnokształcących liczącej 500 najwyżej sklasyfikowanych liceów oraz ogólnopolskiej tabeli 300 najlepszych techników w kraju jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego, a dla ambitnych gimnazjalistów (i rodziców) istotną wskazówką w wyborze; wybrać szkołę, która doprowadzi ich do studiów albo zapewni zdobycie atrakcyjnego zawodu. Jaką pozycję w rankingu „Perspektyw” uzyskały liceum i technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie ? Nie znajdziemy zakliczyńskiego liceum i technikum funkcjonujących w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Piłsudskiego wśród, odpowiednio: pięciuset najlepszych liceów w Polsce i wśród trzystu szkół technicznych -   w zestawieniach krajowych nie znajdziemy również liceów i techników z najbliższej okolicy. Nasze ponadgimnazjalne szkoły znajdziemy w rankingu Województwa Małopolskiego, co i tak można odczytywać w kategoriach sukcesu, bo i nie wszystkie szkoły w wojewódzkim rankingu obejmujących po 100 szkół obu typów, się znalazły.

Liceum Ogólnokształcące ZSP im. J. Piłsudskiego w Zakliczynie zostało sklasyfikowane na 68 miejscu w rankingu Małopolski. Najlepszym małopolskim liceum jest V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, które jest na 3 miejscu w krajowym zestawieniu. III LO im. A. Mickiewicza w Tarnowie jest 6 małopolskim liceum, ale dopiero 123 ogólniakiem w kraju. Najlepszym „po sąsiedzku” liceum jest LO Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach sklasyfikowane na 48 miejscu w rankingu wojewódzkim, na 60 miejscu znalazło się w rankingu wojewódzkim LO im. kard. St. Wyszyńskiego w Czchowie. Za zakliczyńskim ogólniakiem w zestawieniu wojewódzkim znalazło się LO im. T. Kościuszki w Radłowie – miejsce 89.

Technikum Zawodowe ZSP im. J. Piłsudskiego w Zakliczynie w rankingu wojewódzkim zostało sklasyfikowane na miejscu 76, to jest o oczko niżej niż Technikum im. kard. St. Wyszyńskiego w Czchowie. Ciężkowickie Technikum ZSOiZ jest za to o 5 lokat wyżej od zakliczyńskiego. Najlepsze tarnowskie technikum, to Technikum nr 4 im. T. Tertila – 10 technikum w Małopolsce i 78 w kraju. Na 6 miejscu w Małopolsce i na 44 w Polsce plasuje się Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Najlepszym Małopolskim i najlepszym w Polsce technikum jest Technikum Zawodowe Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu.    

  

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.