Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_ortografia_007.jpg„Przy domu mam ogródek. Do pracy w nim przygotowuję się już zimą. Wtedy przeglądam fachowe pisma i katalogi, szukam niebanalnych pomysłów, dowiaduję się o nowych odmianach roślin. Gromadzę nasiona i cebulki. Potem na kartce papieru rysuję grządki i klomby kwiatowe, wytyczam ścieżki. Zanim wiosenne słońce przygrzeje, mam cały plan urządzenia ogródka” - to fragment finałowego dyktanda przygotowanego dla uczniów naszych podstawówek w ramach Międzyszkolnego  Konkursu Ortograficznego dla klas trzecich gminnych szkół podstawowych.

W jury zasiadły panie opiekunki wraz z przewodniczącą, emerytowaną polonistką, panią Janiną Sumarą, która odczytała uważnie tekst, przygotowany przez organizatorki gminnego sprawdzianu ortografii, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie: Grażynę Gwiżdż i Grażynę Ogonek ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie. Finał odbył się 15 kwietnia br. we wspomnianej placówce w Rynku, wcześniej przeprowadzono eliminacje klasowe i międzyklasowe w poszczególnych szkołach. O wyniku dyktanda decydowały błędy ortograficzne i interpunkcyjne.

Uczniowie w większości znakomicie poradzili sobie z testem ze słuchu. Specjalne wyróżnienie otrzymała Joanna Martyka ze Stróż, która napisała tekst bez błędów ortograficznych. Nadmiar przecinków pozbawił ją, niestety, palmy pierwszeństwa. Mistrzem Ortografii okazał się Bartłomiej Cichy z Charzewic, kolejne miejsca zajęły: Roksana Chryk z Zakliczyna i Roksana Sówka z Faściszowej. Pozostali uczestnicy konkursu to: Klaudia Sacha i Katarzyna Świderska z Paleśnicy, Natalia Gębarowska i Filip Turczak z Filipowic, Adrianna Kot z Zakliczyna, Zuzanna Korczyńska ze Stróż. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki. Najlepsi dodatkowo nagrody książkowe. W ceremonii rozdania nagród uczestniczył dyr. ZSPiG Józef Gwiżdż.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.