Brawo
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_egzamin_015.jpgWczoraj sprawdzianem humanistycznym rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W naszych dwóch szkołach do egzaminu przystąpiło 140 uczniów w Zakliczynie i 39 w Paleśnicy, oprócz Karoliny Świerczek z Gimnazjum w Zakliczynie, laureatki olimpiady przedmiotowej. Egzaminy składają się najpierw z części humanistycznej i z języka polskiego (środa 23 kwietnia), następnie - część przyrodnicza i matematyka (czwartek). Trzeci dzień (piątek) to zaliczanie języka obcego. Egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9 i 11. W pierwszej części egzaminów uczniowie mieli godzinę do dyspozycji, w drugiej – półtorej. Egzaminy nadzorowała komisja pod przewodnictwem dyrektorów szkół. W Paleśnicy za pierwszy i drugi dzień odpowiedzialna była Barbara Tokarz, zaś w Zakliczynie Iwona Brożek (j. polski) i Justyna Iwaniec (matematyka).


I w tym roku gimnazjaliści zmierzyli się z rozprawką, aczkolwiek temat pozwalał na swobodę wypowiedzi: "Ciekawość – ułatwia czy utrudnia życie?". Pracę można było oprzeć na dowolnych przykładach z literatury.

Dziś gimnazjaliści najpierw zaliczali test z przyrody, a dwie godziny później z matematyki. Jutro czeka ich sprawdzian z języka. Angielski zdaje w Paleśnicy 30 uczniów, niemiecki – 9. W Zakliczynie egzamin podstawowy z języka angielskiego zdaje 133 uczniów, rozszerzony – 105, do egzaminu z języka niemieckiego przystąpi 8 gimnazjalistów.
Wyniki egzaminów spodziewane są w czerwcu. W międzyczasie gimnazjaliści składają podania do wybranych szkół ponadgimnazjalnych. Wielu z nich wybiera dalszą naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.