Logo 1
 

b_250_100_16777215_00_images_stories_glosiciel_reportaz_basia_029.jpgTaki refren miała piosenka wyśpiewana przez wszystkie dzieci uczestniczące w trzeciej edycji Koncertu Piosenki Przedszkolnej, przeprowadzonej 22 maja br. w ratuszu.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - słowa św. Jana Pawła II uwidocznione w scenografii sali im. Spytka Jordana odnosiły się do bohaterki koncertu – Basi Hebdy z Gwoźdźca.

- Koncert, w którym zechcieliście Państwo wziąć udział, jest koncertem szczególnym, bo wypływającym z potrzeby serca, tak wykonawców, jak i słuchaczy, jest koncertem charytatywnym, z którego dochód będzie przeznaczony na rehabilitację i leczenie chorej Basi. Tym koncertem pragniemy pomóc maluchowi i jego rodzicom oraz sprawić Państwu odrobinę przyjemności. Basia jest dziewczynką dobrze znaną naszym przedszkolakom, które pomagają swojej młodszej koleżance tak jak potrafią – piosenką, tańcem, zbieraniem zakrętek. A my jesteśmy bardzo dumne z dzieci, za to, że są - tak małe wzrostem, a już takie duże sercem. Jest nam niezwykle miło, że po raz kolejny możemy gościć na koncercie tak zacnych gości oraz tylu najzdolniejszych wykonawców dziecięcych piosenek – powitała uroczyście uczestników koncertu pani dyrektor Lucyna Gondek.

Na ratuszowej scenie wystąpiły dla Basi dzieciaki: z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Zakliczynie wraz z Oddziałem w Lusławicach; z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Stróżach; Przedszkola Publicznego w Paleśnicy; z Przedszkola Niepublicznego pw. Świętej Rodziny w Zakliczynie; z Oddziału Przedszkolnego w Niepublicznej Szkole Podstawowej we Wróblowicach; z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Faściszowej.
W nagrodę za piękne występy przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Królewna Śnieżka” w realizacji uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie pod kierunkiem Justyny Iwaniec.
Podczas całej akcji zebrano łącznie 2462,68 zł, czek na 1000 zł wraz z kartą na leki w kwocie 500 zł (przekazane podczas koncertu przez dr. Jerzego Woźniaka - prezesa SPON Bez Barier). Sporą część tej kwoty zebrano w przedszkolach, które wzięły udział w koncercie. Regulamin koncertu zakładał, iż każde przedszkole przeprowadza u siebie kiermasz, z którego dochód przekazuje na leczenie Basi.
Koncert poprowadziły nauczycielki: Krystyna Biel, Edyta Olszewska-Kwiek i Monika Dudzik. Wolontariusze SPON Bez Barier - Kinga Rzeszowska i Tobiasz Skurnóg - kwestowali w ratuszu podczas koncertu, na którym pojawili się: państwo Izabela i Rafał Hebdowie z córeczką Basią, posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Jerzy Soska, dr Jerzy Woźniak, dr Barbara Dagmara Niziołek - dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie, Małgorzata Jaworska - dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli - honorowa patronka koncertu, Grażyna Skrzekucka - Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji, dyr. Kazimierz Dudzik z ZCK, przedstawiciele SKOK Jaworzno, Oddział w Zakliczynie. Nie zawiedli też inni darczyńcy i sponsorzy koncertu.
Warto wspomnieć, że mali artyści korzystali z fachowych porad swoich oddanych opiekunek, uczestniczących w warsztatach organizowanych w ramach projektu realizowanego przez Powiat Tarnowski „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli - drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.