Baner 4
 

b_250_100_16777215_00_images_2015_3_mapa_bieg.jpgb_250_100_16777215_00_images_2015_3_PLAN_Zakl_TW.jpgOrganizatorzy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który odbędzie się w dniu 1 marca 2015 r. (niedziela) na terenie Gminy Zakliczyn informują, że w godzinach 12.30 – 14.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na drogach po których rozgrywane będą zawody. Trasa biegu na dystansie 1963 m przebiegać będzie ulicami: Rynek (od strony północnej), Kamieniec, Ogrodowa, Łęgi, Spokojna, Jagiellońska, Rynek. Trasa biegu na dystansie 11 km rozpoczyna się w Rynku i prowadzi: ul. Mickiewicza na Wesołów (kaszarnia), Wesołów Pobrzeże, Wesołów Kąty, Stróże Chrapy, Wesołów i ponownie ul. Mickiewicza do Rynku.

 

Trasę zabezpieczały będą służby porządkowe składające się z druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Zakliczyna. Zgodę na „użytkowanie drogi w sposób szczególny” wydał Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie po uzgodnieniach z Komendą Wojewódzką Policji. Organizatorzy Biegu Pamięci proszą wszystkich użytkowników wyżej wymienionych dróg o wyrozumiałość i podporządkowanie się poleceniom strażaków oraz zapewniają,  że dołożą wszelkich starań aby niedogodności były jak najmniejsze.

W dniu 1 marca 2015 roku w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeprowadzona zostanie także zbiórka publiczna mająca na celu zgromadzenie środków finansowych przeznaczonych na budowę Szkoły im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (Prezes II Zarządu WiN), z polskim językiem wykładowym, w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) na Ukrainie. Kwestować będą członkowie SKKT PTTK „Compass” posiadający stosowne identyfikatory i zaplombowane puszki. Zbiórka odbędzie się w okolicach kościołów i na zakliczyńskim rynku w trakcie trwania uroczystości i biegów.

 

 

 

 

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.