Baner 4
 

altTeatr odpowiada na różne pytania, jest świetną zabawą, uczy i kształtuje człowieka, stwarza możliwość poznawania świata. Gromadzi wokół siebie ciekawe i wartościowe osobowości. Teatr Wyobraźni „Żarówka”, działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury pod kierownictwem animatora Arkadiusza Boryczki powstał w 2009 roku jako kontynuacja teatru „Kikloł”.  „Żarówka”  to młodzi miłośnicy teatru, którzy na zajęciach prowadzonych dwa razy  w tygodniu w sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim ratuszu biorą udział w różnych formach warsztatu teatralnego m.in.: ruch na scenie, umiejętność pisania scenariuszy, drama, ćwiczenia ruchowe, rytmika, zajęcia wokalne.  TW „Żarówka”  ma w swoim repertuarze cztery spektakle które może wystawić w  ośrodkach kultury, szkołach, świetlicach  - w miejscach które gwarantują minimalne możliwości realizacji spektaklu teatralnego.  Zainteresowanych prosimy o kontakt z Zakliczyńskim Centrum Kultury w celu uzgodnienia warunków i terminu wystawienia spektakli.  A oto co mamy do zaproponowania:

 „Opowieść o zagubionej dziewczynce, która została odnaleziona w przeciwieństwie do głazów”

altPremiera pierwszego autorskiego spektaklu pod tytułem „Opowieść o zagubionej dziewczynce, która została odnaleziona w przeciwieństwie do głazów” odbyła się w 2009 roku podczas festiwalu „Co to będzie?” w Ciężkowicach. Wówczas bardzo młody zespół – działający zaledwie dwa miesiące – zyskał świetne recenzje od jury i wyróżnienie „…za klimat magii, nastrój niesamowitości, zbudowane przez ciekawe i idealne wyważenie efektów teatralnych: muzycznych i plastycznych, za różnorodność form, za pracę w grupie, która daje tak wysokie efekty”. Ten sukces był początkiem dalszych działań związanych z pracą nad warsztatem aktorskim. W/w spektakl był prezentowany wielokrotnie dla mieszkańców gminy Zakliczyn i spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami, co zachęciło młodych aktorów do cięższej pracy. Akcja dzieje się w jaskini, gdzie dzieci wraz z przewodnikiem doświadczają piękno natury martwej. Czy jednak do końca martwej? ... Spektakl opowiada o szeroko pojętym poszukiwaniu. Jest czas żeby się zastanowić, bo w ciemności możemy więcej zobaczyć. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci ze szkoły podstawowej, ale przez wzgląd na tematykę okazało się, że dorośli też bardzo dobrze odebrali klimat opowieści.

„Kod kreskowy”

altSpektakl porusza problem zagubionego moralnie człowieka, który w XXI wieku stawia sobie odwieczne pytanie: „Mieć czy być?”. I co oznacza „być” w dzisiejszym  świecie? Reżyser zadaje pytanie o wartości, które wyznaje współczesny świat. W spektaklu przedstawiony zostaje upadek moralny ludzkości, a pośród tego chaosu  zagubiony młody człowiek, który nie wie co dobre, a co złe. Jak mają się odwieczne ideały, kiedy zabija je proza codziennego życia? Codzienność podcina człowiekowi skrzydła, spycha jego marzenia na drugi plan. W konsekwencji coraz więcej wśród nas „robotów” – nieczułych na ludzkie cierpienie, słabości. Premiera odbyła się  18 marca 2012r. o godz. 19.00 w zakliczyńskim ratuszu (sala im. S. Jordana).  10 maja 2012r., podczas I Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży w Brzesku „Żarówka” zdobyła I wyróżnienie w swojej kategorii m.in. za odwagę poruszenia trudnego społecznego problemu w niekonwencjonalnym ujęciu formy spektaklu.  Spektakl przeznaczony dla dzieci od 6 klasy szkoły podstawowej.

„Kwiatki JANA PAWŁA II”

altScenariusz został napisany na podstawie opowiadań o tym samym tytule, wybranych i opracowanych przez Janusza Poniewierskiego. Pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Arkadiusz Boryczka. Akcja toczy się w schronisku, w którym spotykają się różne osoby. Podczas codziennych obowiązków Marcyśki, która pracuje w schronisku, dochodzi do różnych nieoczekiwanych rozmów, opowiadań, podczas których widz dowiaduje się bardzo ciekawych informacji o codziennym życiu Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II. Przez zastosowanie ciekawych środków teatralnych, śmiesznych i poważnych tekstów oraz poezji spektakl ten staje się zrozumiały dla młodszych widzów ale i dla tych starszych z dziećmi i wnukami. Premiera spektaklu odbyła się 18 maja 2011 r. w zakliczyńskim ratuszu w sali im. S. Jordana

„Trzy dni przed Chrystusem”

altAutorem scenariusza jest jeden z uczestników warsztatów teatralnych - Arkadiusz Bulanda. Publiczność zostaje porwana w podróż świątecznym wehikułem czasu. Główny bohater to przeciętny człowiek, który właśnie stracił pracę ale posiadający swoja rodzinę i … swój nałóg, jakim jest alkohol. Dostaje on jednak szanse zmiany swojego życia na lepsze. Kogo spotyka na swojej drodze? W jaki sposób unika niebezpieczeństw? Czy nasz bohater, który jest także zagorzałym ateistą, potrafi zmienić coś w swoim życiu, które nagle przewraca się do góry nogami i przybiera szalony pęd w nieznanym świecie?  W trakcie spektaklu publiczność ma okazję czynnie wziąć udział w wydarzeniu poprzez wspólny śpiew kolęd i pastorałek z zespołem muzycznym.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.