Brawo
 

Czytaj więcej: Ruszyła W niedzielę, 3-go marca wystartowała kolejna edycja Zakliczyńskiej Ligi Szachowej. Rozgrywana będzie, decyzją Zarządu MUKSz "JORDAN" - głównego organizatora rozgrywek - według nowych zasad. Zasadnicze zmiany to wprowadzenie regulaminu rozgrywek oraz powołanie drugiego sędziego. (Obok Pawła Bobera funkcję tą będzie pełnił Maciej Turczak) Kolejna nowość to ujednolicenie czasu gry i ilości rund we wszystkich ligowych turniejach (a będzie ich 7). Grać będziemy tempem P-10, każdorazowo po 9 rund. Zaostrzono również kontrolę poprawności przebiegu rozgrywek.
Wracając do głównego tematu - Ligę zainaugurowało Grand Prix Rudy Kameralnej. Gościny użyczyła tym razem świetlica ZCK w Rudzie Kameralnej, stająca się ulubionym miejscem szachowych zmagań.

Czytaj więcej: Rusza Liga Szachowa

Czytaj więcej: Szachy nie są sportem niszowym !!!To chyba główne stwierdzenie jakie padło na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego "Jordan", które odbyło się w sobotę 9 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Lusławicach.

Tego właśnie dnia zakliczyńscy szachiści zebrali się aby podsumować rok 2012 i przedstawić plany na najbliższy rok. Walne Zebranie poprzedziły Mistrzostwa Miasta i Gminy Zakliczyn w szachach błyskawicznych P-5. Zwycięzcą okazał się i jemu przypadł tytuł mistrza rewelacyjnie spisujący się tego dnia Paweł Bober, który uzyskał 9.5 punktu z 11 możliwych . Drugą lokatę zajął Robert Ogórek (9 pkt). Trzecie miejsce przypadło Jerzemu Sowińskiemu (także 9 pkt ale gorsza punktacja pomocnicza). Juniorskim Mistrzem okazał się Piotr Okoński. Za nim miejscami na podium podzielili się: Robert Myrlak i Kamil Rozkocha. W kategorii kobiet najlepsza była Agnieszka Kot. Druga Sara Słowińska , a trzecia Karolina Świerczek. Dla przypomnienia sponsorami tych mistrzostw byli : Firma Prayer i F.H.U. Ekspres, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.Po sportowej rywalizacji nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcą Zakliczyńskiej Ligi Szachowej 2012 r.

Czytaj więcej: Szachiści będą radzić i grać w Lusławicach

W najbliższą sobotę 9 lutego o godz. 13.30 w Świetlicy Wiejskiej w Lusławicach odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego "Jordan" w czasie którego zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców Zakliczyńskiej Ligi Szachowej 2012 oraz przedstawienie planu pracy Klubu na najbliższy rok. Tuż po Walnym odbędą się Mistrzostwa Miasta i Gminy Zakliczyn w szachach błyskawicznych P-5 na dystansie 11-13 rund. Głównym organizatorem jest Paweł Bober - sekretarz MUKS "Jordan" a współorganizatorem Sołectwo Lusławice. Sponsorami nagród są : Firma "PRAYER"- Kuchnie na wymiar, F.H.U. "Express" - kiosk w C.H. Pryzmat.

Serdecznie Zapraszamy!!!

 

Czytaj więcej: Kasia i Kamil szachowymi mistrzami Filipowic

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sobotę 19.01.2013r odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY FILIPOWICE w Szachach. Inicjatywa wyszła od uczniów miejscowej szkoły grających w klubie szachowym "JORDAN" Zakliczyn. Pomysł turnieju spodobał się Pani Dyrektor, która wspólnie z prezesem klubu zgodziła się go zorganizować. W sobotę, parę minut po godzinie 12-tej na świetlicy Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach przybyłych powitali Dyrektor ZSPiP Pani Iwona Gurgul oraz Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego "JORDAN" Pan Robert Ogórek. Obecny był również Przewodniczący Rady Miejskiej w Zakliczynie Pan Józef Wojtas który życzył uczestnikom powodzenia w grze i z góry gratulował zwycięzcom. Zarówno pan Prezes jak i pani Dyrektor wyrazili nadzieję, że turniej zapoczątkuje cały cykl rozgrywek szachowych w naszej szkole, a Filipowice już na stałe zagoszczą na mapie szachowych zmagań zakliczyńskiego klubu. Następnie sędziowie zawodów p. Paweł Bober i Maciej Turczak pokrótce przedstawili zasady przeprowadzenia rozgrywek i przystąpiono do zmagań. Turniej rozgrywano tempem P-10 na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim kontrolowanym. Do turnieju zgłosiło się 23 zawodników w tym szóstka dziewcząt.

Czytaj więcej: Prezes wygrywa na finał LigiW niedzielę 30 grudnia, dzień przed sylwestrowym szaleństwem szachiści MUKS Jordan spotkali się , aby dokończyć rywalizację w ramach Zakliczyńskiej Ligi Szachowej. Tym razem obiektem szachowych potyczek był obiekt Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Lupą" w Rudzie Kameralnej. Tuż po godzinie 12-tej rozpoczęto 9 rundowy turniej. Grano tempem P-10, a sędzią zawodów był tradycyjnie Paweł Bober. Na liście startowej widniały 24 nazwiska , w tym 13 należących do mieszkańców Rudy Kameralnej. Zwycięzcą zawodów okazał się prezes MUKS Jordan i sołtys Rudy Kameralnej - Robert Ogórek.

Czytaj więcej: Finał Ligi Szachowej w Rudzie KameralnejZarząd Klubu Szachowego MUKS „Jordan” w Zakliczynie serdecznie zaprasza na turniej szachowy będący zakończeniem tegorocznej edycji Zakliczyńskiej Ligi Szachowej. Turniej odbędzie się w Rudzie Kameralnej w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Lupą” 29 grudnia – początek o godzinie 12 –tej. Grać będziemy systemem P – 10 na dystansie 9 rund.

 

Czytaj więcej: Franciszanin rządzi w lidze szachowejPiąty turniej Zakliczyńskiej Ligi Szachowej odbył się w sobotę 28 lipca o godz. 13 - tej w zakliczyńskim Klasztorze Franciszkanów. Do rywalizacji na dystansie 9 rund tempem P-10 stanęło 22 zawodników. Zwycięzcą okazał się jak na razie bezkonkurencyjny brat Tytus (Tomasz Wandas), który uzyskał 7,5 pkt. Drugie miejsce z dorobkiem 6,5 pkt zajął Kazimierz Świerczek, natomiast trzecie (z tą samą liczbą punktów ale gorszą punktacją pomocniczą) zajął Sławomir Gilar. Najlepszym juniorem okazał się Piotr Okoński, a najlepszą zawodniczka Karolina Świerczek. Po zakończeniu zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk magistra nowicjatu ojca Grzegorza Chomiuka, który nie krył zadowolenia z faktu że tak piękny turniej miał miejsce w murach klasztornych i obiecał że będzie to już coroczna tradycja. Fundatorzy nagród: MUKS „Jordan” Zakliczyn i Paweł Bober.

Klasyfikacja generalna Zakliczyńskiej Ligi Szachowej 2012 po 5 turniejach:

Czytaj więcej: Zakliczyńska Liga Szachowa - 28 lipca lider gra u siebie  Serdecznie zapraszamy na piątą odsłonę Zakliczyńskiej Ligi szachowej. Turniej odbędzie się 28 lipca 2012 roku (sobota) o godz. 13-tej w klasztorze Franciszkanów w Zakliczynie. Przypomnijmy; za nami już cztery  turnieje tegorocznej Ligi szachowej w której sklasyfikowano 32 szachistek i szachistów. Jak na razie bezkonkurencyjnym liderem Ligi pozostaje Tomasz Wandas -brat Tytus nowicjusz zakliczyńskiego klasztoru Franciszkanów z sumą punktów 27. Druga lokatę zajmuje Jerzy Sowiński (26), a trzecią Paweł Bober (22,5). Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego „ Jordan” Robert Ogórek jest czwarty (22). Najlepszą zawodniczką , w ogólnej klasyfikacji na 8 miejscu , jest Wiktoria Słowińska (17).

Poniżej przedstawiam skrócone wyniki wszystkich turniejów:

Czytaj więcej: Buława Jordana pojechała do Krakowa Niesprzyjająca aura i mróz tydzień temu w niedzielę 12 lutego nie przeszkodziły  szachistom w rozegraniu II Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o Buławę Jordana. Po tysiąc dziewięciu dniach (3 lata i 11 dni) przerwy od pierwszej edycji turnieju (1 luty 2009) do rozgrywek w sali im. Spytka Jordana  w zakliczyńskim Ratuszu przystąpiło ponad 73 zawodników, a gdyby nie pogoda to prawdopodobnie  było by ich ok 100. Wśród zawodników rywalizowali min. dwóch nowicjuszy z Klasztoru oo Franciszkanów, redaktor naczelny Głosiciela Marek Niemiec, gospodarz Bacówki na Jamnej Adam Gancarek , reprezentant Ukrainy Sergiej Szilow, uczestnik mistrzostw Polski Bogusław Sygulski i sędzia Sądu Najwyższego. Organizatorami turnieju byli: Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy "Jordan", Urząd Miejski w Zakliczynie, Zakliczyńskie Centrum Kultury , Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Gminna Komisja Czytaj więcej: Buława Jordana pojechała do Krakowa Rozwiazywania Problemów Alkoholowych. Patronat nad turniejem objęli : Mieczysław  Kras - starosta tarnowski i Jerzy Soska - Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. Grano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 11 rund ( jest to maraton szachowy) tempem po 15 minut dla zawodnika. Nad prawidłowością przeprowadzonego turnieju czuwał zasłużony sędzia klasy państwowej Wiesław Kasperek, a pomagało mu dwóch sędziów rundowych- Paweł Kasperek i Bogumił Stanek oraz przedstawiciel organizatorów - Paweł Bober. Turniej trwał w godzinach od 9.00 do 17.00. Każdy z zawodników otrzymał ciepły posiłek i w tym miejscu kieruję serdeczne podziękowania do właścicielki i pracowników Restauracji Rycerskiej za przygotowanie pysznego posiłku. Serdeczne podziękowania również dla Artura Kępowicza z Tuchowa , który ufundował ciastka dla zawodników.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.