Brawo
 

b_250_100_16777215_00_images_2014_11_EPTW.pngKomitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch jest sojuszem wyborczym, w którym Twój Ruch Janusza Palikota zdaje się odgrywać wiodącą rolę, ale mamy tutaj Partię Demokratyczną – demorkaci.pl  oraz Stronnictwo Demokratyczne i Polską Partię Pracy, a także organizacje takie jak; Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Równość i Nowoczesność oraz Wolne Konopie. Taki oto lewicowy konglomerat rusza na podbój Europy. W „Czteropaku wyborczym”   inaugurującym moje rozważania na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego w kontekście kandydatów ugrupowań lewicowych pisałem że: „… wydaje się że może nim być małopolska gwiazda Twojego Ruchu, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Jan Hartman, skądinąd mający związki z Tarnowem poprzez Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną, gdzie był wykładowcą….  Z satysfakcją konstatuję, że miałem i w tym typowaniu nosa. W okręgu małopolsko – świętokrzyskim jedynką na liście Europa Plus Twój Ruch jest profesor nauk humanistycznych  Jan Hartman urodzony we Wrocławiu w zasymilowanej rodzinie żydowskiej (jest synem Stanisława Hartmana i krewnym rabina Izaaka Kramsztyka – p. Vikipedia). Profesor Hartman kojarzony z Małopolską, jest jedną z gwiazd Twojego Ruchu.  Numer dwa na liście to krakowianka Elżbieta Bińczycka – przewodnicząca regionu Partii Demokratycznej – demokraci.pl ,  absolwentka teatrologii UJ, sekretarz literacki Narodowego Starego Teatru,  wdowa po znakomitym krakowskim aktorze Jerzym Bińczyckim.

Numer trzy to reprezentant Świętokrzyskiego - Kielczanin, poseł na Sejm RP z Twojego Ruchu Sławomir Kopyciński.  Kopyciński wcześniej związany był z SLD (był posłem tego ugrupowania w poprzedniej kadencji), wcześniej był radnym Rady Miejskiej w Kielcach, był tez radnym Sejmiku Świętokrzyskiego. Małgorzata Marenin – to feministka z Kielc i matka samotnie wychowująca dziecko, która wsławiła się pozwaniem do sądu arcybiskupa Józefa Michalika za wypowiedzenie podczas homilii Arcybiskupa zdań: „"Karygodne są nadużycia dorosłych wobec dzieci, o których wciąż mówią media. Jednak nikt nie zwraca uwagi na przyczyny tych zachowań  /..../ Pornografia i fałszywa miłość w niej pokazywana, brak miłości rozwodzących się rodziców i promocja ideologii gender".  Marenin jest czwórką na liście do Parlamentu Europejskiego. Numer pięć to Wiesław Piątkowski  reprezentujący okręg chrzanowski Twojego Ruchu gdzie jest przewodniczącym, ma 55 lat i jest emerytem. Monika Żak  jest na liście szóstką , koordynatorka Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza w Krakowie. Pani Monika jest politolożką, specjalistką  od zarządzania zasobami ludzkimi od dwudziestu lat związana jest z branżą hotelową. Numer siedem to Robert Zimniak – komisarz Twojego Ruchu na Sądecczyźnie, ale jest Krakowianinem, młoda strzelba Janusza Palikota, często widywana w programie telewizyjnym „Młodzież kontra…”  Anna Mathea to ósemka z Tarnowa reprezentująca Stronnictwo Demokratyczne na liście prezentowana jest jako pierwsza dama tarnowskiego biznesu.  Numer dziewięć Sebastian Wątroba pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie w Wydziale Kryminalnym, ostatnio jako pracownik dochodzeniowy. Jest też aktorem, który wziął udział w pierwszym polskim serialu telewizyjny z gatunku docu-crime.  Listę zamyka Agnieszka Stupkiewicz- Turek - socjolożka, pracownica socjalna, od 12 lat wegetarianka. Zaangażowała się w politykę w 2010 roku, a inspiracją wejścia na drogę polityki był Janusz Palikot, pani Agnieszka jest członkinią Zarządu Krajowego Twojego Ruchu.

Lista Komitetu Wyborczego Europa Plus Twój Ruch w okręgu nr 10 jest poważnym zagrożeniem dla listy SLD, mimo że sondaże dają większe szanse SLD a EPTW sytuują na granicy progu.  Zresztą obie lewicowe partie są w batalii o wyborcę nie tylko w Małopolsce i w Świętokrzyskim największymi konkurentami, bo szczerze pisząc, ich elektorat zawiera się w środowisku lewicowym większych miast.  Ruch Palikota zaskoczył wynikiem w wyborach parlamentarnych 2011 roku (o mało co nie miałby nawet posła kosztem PSL-u  w konserwatywnym okręgu tarnowskim – p. K.D). W zderzeniu z kawiorową lewicą sojusz Europa Plus Twój Ruch wypada bardziej przekonywająco dla wyborców. Zwraca uwagę fakt, że na tych listach parytet – jakkolwiek by to dla Palikota nie brzmiało – jest sprawą świętą. Na listach jest po równo kobiet i mężczyzn ( z wyjątkiem niepełnej listy wielkopolskiej).  Marketingowcy tego ugrupowania zagrali na skojarzenia, stąd mamy chodliwe wśród wyborców nazwiska  takie jak; Kwaśniewski, Górniak, Kubica, Potocki czy Lewandowski i wcale nie są to nazwiska TYCH Kwaśniewskich, Lewandowskich czy Kubiców.  Kto ma napędzać realnie wyborców do głosowania na Europę Plus Twój Ruch ?  W Warszawie Ryszard Kalisz i Wanda Nowicka, na Mazowszu Andrzej Celiński i Armand Ryfiński, w Wielkopolsce Marek Siwiec, na Podkarpaciu sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym i doktor nauk o kulturze fizycznej Marta Niewczas, na Śląsku Kazimierz Kutz, na Dolnym Śląsku Robert Kwiatkowski, a w Lubuskiem i Zachodniopomorskim Paweł Piskorski.  

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.