Logo 2
 

Czytaj więcej: Skuteczna akcja Forum Młodych PiS w ZakliczynieCzytaj więcej: Skuteczna akcja Forum Młodych PiS w ZakliczynieW sobotę 21 marca 2015 roku dużym sukcesem zakończona została akcja zbierania podpisów dla kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy w Mieście i Gminie Zakliczyn. Całkowita liczba podpisów złożona przez naszych mieszkańców wyniosła ponad 1000! Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie naszej młodzieżówki przez okolicznych mieszkańców  – mówi Kasia Misiak, działaczka Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. W akcji zbierania podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy w Zakliczynie aktywnie uczestniczyli członkowie Forum Młodych PiS Tarnów. Podpisy zbierali: Katarzyna Misiak, Sławomir Banaś, Przemysław Skruch i Dominik Mierzwa. W akcję zbierania podpisów aktywnie włączył się burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, sekretarz władz powiatowych PiS  -  Gmina Zakliczyn udzieliła naszemu kandydatowi mocnego poparcia. Dziękuje wszystkim, którzy swoją bezinteresowną pracą przyczynili się osiągnięcia tego wyniku. Dziękuję mieszkańcom naszej gminy za poparcie kandydatury Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP – powiedział Dawid Chrobak.

Czytaj więcej: Laureaci i sprawy sołeckie na sesji 6. sesja Rady Miejskiej w Zakliczynie zdominowana była sprawami sołeckimi. Na posiedzeniu w ratuszu pojawiło się 22 nowo wybranych w powszechnych wyborach sołtysów i przewodniczący miasta Zakliczyn (zabrakło tylko pracującego zagranicą sołtysa Woli Stróskiej).  Na początku obrad przewodnicząca Anna Moj i burmistrz Dawid Chrobak złożyli gratulacje i przekazali skromne upominki uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie, którzy Czytaj więcej: Laureaci i sprawy sołeckie na sesji odnieśli spektakularne sukcesy. Pierwszym z nich był Grzegorz Basta – pięściarz pochodzący z Przydonicy, który został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Małopolski w Boksie i uzyskał awans w swojej kategorii +91 do Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody bokserskie juniorów odbyły się w hali sportowej ZSP w Zakliczynie w dniach od 13 do 15 marca. Drugim laureatem docenionym przez władze samorządowe podczas sesji w dniu 27 marca 2015 roku był Daniel Tabiś z Faściszowej – laureat ogólnopolskiego konkursu literackiego „Mój Arsenał” ogłoszonego przez Stowarzyszenie Szarych Szeregów oraz ZHP w związku z 70. Rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i 72. Rocznicą Akcji pod Arsenałem. Patronem konkursu „Mój Arsenał”  był prezydent RP Bronisław Komorowski, który zaprosił do Pałacu Prezydenckiego i wręczył nagrody laureatom, w tym gronie Danielowi Tabisiowi.

Czytaj więcej: 11 w wyścigu do Pałacu PrezydenckiegoMarszałek Sejmu RP Radosław Sikorski ogłosił w środę 4 lutego 2015 roku termin wyborów prezydenckich na dzień 10 maja 2015 roku. Zgodnie z konstytucją Prezydent wybierany jest przez Naród, w wyborach powszechnych, maksimum na dwie pięcioletnie kadencje. Sprawuje - wraz z Radą Ministrów - władzę wykonawczą w Polsce. Jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej, gwarantem ciągłości władzy państwowej. Czuwa nad przestrzeganiem konstytucji; stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium. 

Czytaj więcej: „Jan Brzechwa dzieciom” w ZłotejCzytaj więcej: „Jan Brzechwa dzieciom” w ZłotejTrzy lata temu Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Złotej rozpoczął realizację cyklu projektów poświęconych twórczości poetów i pisarzy, którzy tworzyli dla dzieci. Zostały już zrealizowane projekty: „Julian Tuwim dzieciom” oraz „Maria Konopnicka dzieciom”. W tym roku podjęliśmy się realizacji kolejnego projektu, a mianowicie „Jan Brzechwa dzieciom”. Organizatorem projektów niezmiennie pozostają nauczyciele SOSW w Złotej: p. M. Dudek, p. U. Mazgaj oraz p. K. Ojczyk - Średniawa pod patronatem Dyrekcji SOSW oraz działającego przy SOSW Stowarzyszenia na rzecz dzieci z upośledzeniem umysłowym „W stronę tęczy”.

Najważniejszym przedsięwzięciem projektu „Jan Brzechwa dzieciom” był Gminny Konkurs Czytelniczo – Plastyczny. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich Szkół Podstawowych gminy Czchów oraz dodatkowo uczniowie ze szkół zaprzyjaźnionych z naszą placówką (Lewniowa, Iwkowa), należących do sąsiednich gmin.

Czytaj więcej: Fotograficzny „Portret”  wojniczan na „Poddaszu” Kusiaka

Każdy, kto interesuje się sztuką fotografii powinien wejść na ratuszowe poddasze, aby zobaczyć zbiorowy portret wykonany przez fotografików Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego „Fotum”. Zbiorowość wystawy „Portret” polega na tym, że została ona stworzona z prac członków „Fotum”, a nie z faktu, że jest to zdjęcie zbiorowe, tym samym „portrety” mają indywidualne i charakterystyczne cechy wywodzące się nie tylko z fizjonomii modeli.

Czytaj więcej: 25 lat Samorządności Dnia 30 kwietnia 2015r. w budynku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ul. Malczewskiego 56 o godz. 9:30 odbędzie się międzygminny konkurs pt.; „25 lat Samorządności” pod patronatem Andrzeja Dudy Posła do Parlamentu Europejskiego. Głównym organizatorem Konkursu jest burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, współorganizatorami; starosta tarnowski Roman Łucarz, burmistrz Miasta i Gminy Wojnicz Tadeusz Bąk oraz wójt Gminy Pleśna Józef Knapik. W konkursie biorą udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studenci studiów dziennych  gminy Zakliczyn, Wojnicz, Pleśna po dostarczeniu karty zgłoszeniowej w nieprzekraczalnym terminie 17 kwietnia 2015r na adres: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, ul. Malczewskiego 56 32- 840 Zakliczyn. Irena Kusion, konkurs „25 lat Samorządności ”  tel. kont.: 881221721.

Uczestnicy konkursu z poszczególnych kategorii wiekowych piszą ujednolicony test zawierający pytania otwarte oraz zamknięte jednokrotnego i wielokrotnego wyboru.

Czytaj więcej: Święto Zielonej Wyspy w Faściszowej Czytaj więcej: Święto Zielonej Wyspy w Faściszowej „Zielono nam!”- zawołali wszyscy obecni 18 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Jacka Malczewskiego  w Faściszowej. Wszystko to za sprawą obchodów Szkolnego Dnia Języka Angielskiego, którego motywem przewodnim była Irlandia i Dzień Świętego Patryka. Tradycyjnie St.Patrick’s Day przypada 17 marca, jednak ze względów technicznych nasza uroczystość odbyła się jeden dzień później. Czy przeszkodziło nam to w świetnej zabawie? Absolutnie nie! Po raz kolejny przekonaliśmy się jaką zgraną drużyną jesteśmy.

Wszyscy uczniowie, ale także nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, zaproszeni goście, a nawet maluszki, które jeszcze nie chodzą do przedszkola, a przyszły podziwiać występy starszego rodzeństwa, pojawili się w zielonych strojach reprezentując narodową barwę Irlandii.

Czytaj więcej: Kluczowe Kluby Samopomocy Akademii dla Aktywnych – Klub w Woli Stróskiej  Czytaj więcej: Kluczowe Kluby Samopomocy Akademii dla Aktywnych – Klub w Woli Stróskiej  W 2014 roku w świetlicy Zakliczyńskiego Centrum Kultury mieszczącej się w Domu Strażaka w Woli Stróskiej zainaugurowane zostały zajęcia w ramach Akademii dla Aktywnych w ramach programu pod nazwą „wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” finansowanego z budżetu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i budżetu Gminy Zakliczyn realizowane przez stowarzyszenie „Klucz”. W 2015 roku po miesięcznej przerwie, od 12 lutego w Woli Stróskiej wznowione zostały cotygodniowe spotkania „Akademii dla Aktywnych”, które tym razem realizowane są według profilu Klubów Samopomocy. Podobnie jak w roku ubiegłym, opiekunką Klubu Samopomocy w Woli Stróskiej jest Jolanta Czuba.

Czytaj więcej: Julka w czwartek w telewizji Czytaj więcej: Julka w czwartek w telewizji Wszystkich sympatyków i fanów Julki Bagińskiej zapraszamy przed telewizory w czwartek 26 marca o godzinie 16.00 do programu "Rozmowy w toku" w telewizji TVN. Gościem programu prowadzonego przez redaktor Ewę Drzyzgę będzie Julka Bagińska. O czym będzie Julka opowiadać?  dowiemy się już w ten  w czwartek.

                                                                          

 

 

 

Czytaj więcej: Kluczowe Kluby Samopomocy Akademii dla Aktywnych – Klub w Zakliczynie     Od początku lutego w ramach programu pod nazwą „wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” finansowanego z budżetu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i budżetu Gminy Zakliczyn działa 8 klubów samopomocy nazywanych od 3 lat wspólnym mianem „Akademii dla Aktywnych” z czego 4 kluby prowadzi Stowarzyszenie „Klucz” przy Zakliczyńskim Centrum Kultury, 3 przez Stowarzyszenie „Bez barier” i 1 klub przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły we Wróblowicach. Każdy klub oferuje 25 miejsc dla dorosłych i 10 miejsc dla dzieci i młodzieży uczącej się. W odróżnieniu od poprzednich lat, w 2015 roku charakter ośrodków – klubów ma formę działań samopomocowych; stąd większy akcent na zajęcia samodzielnie, bardziej niż do tej pory autonomicznie, wymagającej od uczestników większej kreatywności.

Wynajme
Gospodarstwo

 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.